Zalety wynajmu magazynu
Oszczędność czasu i wydatków to główne powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na wynajem magazynów. I nie ma w tym nic złego bowiem budowa prywatnej powierzchni wiąże się z długim oczekiwaniem. Co więcej, inwestycja tego rodzaju pochłania ogromne środki pieniężne. Zalet wynajmu magazynów jest jednak więcej.
Powierzchnia zgodna z oczekiwaniami
Planując magazynowanie towaru każdy przedsiębiorca musi określić potrzeby sprawnego funkcjonowania firmy. Magazyn musi mieć odpowiednią przestrzeń tak, by komfortowo móc zarządzać całym materiałem. Warto pamiętać, że działalność przechodzi przez wiele procesów, firmy się rozwijają bądź zmieniają branżę. Magazyn musi być więc dostosowany do różnych warunków istnienia przedsiębiorstwa.
Lokalizacja
To kolejna ważna kwestia. Decydując się na budowę własnej nieruchomości tego rodzaju, przedsiębiorca nie zawsze ma możliwość nabycia działki w rejonie miasta, który najbardziej mu odpowiada. Magazyn ma być usytuowany nieopodal siedziby firmy i w miejscu, do którego dostawcy czy klienci będą mieli łatwy dojazd.
Wartości dodane
Najemca powierzchni magazynowej może liczyć na dodatkowe korzyści, jakie wynikają z podpisania umowy wynajmu. Magazyn może mieć odpowiednią wysokość i przestrzeń a jego właściciel może zadbać o funkcje dodatkowe, na przykład specjalne podjazdy czy strefę odbioru towarów. Ponadto, każdy najemca ma prawo negocjować warunki umowy z właściciele. Pośrednicy, którzy najczęściej reprezentują w tych kwestiach przedsiębiorcę jasno potwierdzają, że negocjacje te dotyczą zwykle właśnie wyposażenia magazynów czy dostosowania ich do indywidualnych oczekiwań najemcy.
Bezpieczeństwo i komfort
Wynajem magazynu wiąże się z podpisaniem umowy – każdy jej punkt musi być zrozumiały dla obu stron a jej podpisanie oznacza akceptację zawartych w niej warunków. Umowa zabezpiecza interesy obu stron. Określone są w niej kwestie opłat, ale też praw i obowiązków najemcy jak i właściciela, które muszą być przestrzegane. Komfort użytkowania wiąże się z brakiem konieczności uiszczania opłat przez najemcę za usterki wynikające nie z winy użytkowania. To również właściciel powinien dbać o utrzymanie obiektu w należytym standardzie.
Co więcej, umowa zobowiązuje do wynajmowania magazynu przez określony czas, najczęściej krótki – od 3 do 5 lat. To świetne rozwiązanie w sytuacji ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Właściciel firmy może też w krótkim czasie reagować na sytuacje kryzysowe czy prężny rozwój swojej działalności.
Sprawdź oferty wynajmu magazynów na: http://www.warehouses.pl/