Skip to main content

Monitoring w dużych firmach

| autoid.pl | Technologia

Monitoring w dużych firmach

Sprawowanie bieżącej kontroli nad pracą pracowników jest kłopotliwe dla menadżerów czy pracodawców w dużych firmach, bowiem nie mogą oni bez końca krążyć po poszczególnych działach i sprawdzać, czy każdy pracownik wykonuje obowiązki, które zostały mu zlecone.

Można jednak w trybie ciągłym monitorować, oczywiście za wiedzą pracowników, pracę w całym przedsiębiorstwie, wykorzystując do tego celu monitoring wideo. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji i zatrudniania pracowników, którzy działają na szkodę firmy. Monitoring wideo pozwala na wyłapanie takich sytuacji. Pozwala też poczuć się bezpiecznie na terenie całego przedsiębiorstwa, objętego monitoringiem. Ułatwia wykonywanie pracy przedsiębiorcy, który chce monitorować pracę pracowników, jak i na przykład firmie ochroniarskiej.

Monitoring analogowy 
Systemy monitoringu wideo stają się powszechnie dostępne i stosuje się je już nie tylko w dużych przedsiębiorstwach czy w instytucjach, ale również w domach prywatnych. Jeśli system monitoringu potrzebny jest do małego przedsiębiorstwa lub do domu prywatnego, najlepiej w tym celu wykorzystać system analogowy, który jest tani, ale i mniej zaawansowany pod względem technologicznym. Obraz z kamer analogowych przekazywany jest do systemu centralnego i następnie zostaje on zapisany na dyskach twardych, o ile możliwe jest dokonanie konwersji wideo - z analogowej na cyfrową. Rejestrator służący do zapisu wideo może też zostać wykorzystany do późniejszego przeglądania nagranych filmów z monitoringu.

Monitoring cyfrowy
Bardziej zaawansowane są systemy cyfrowe monitoringu wideo, ale i najczęściej są one droższe. Dzięki upowszechnianiu się technologii cyfrowej coraz częściej można je spotkać nawet w niewielkich przedsiębiorstwa. W systemach tego typu sygnał wideo wychodzący z kamer rozlokowanych w różnych miejscach zakładu pracy, przekazywany jest jako strumień danych do systemu komputerowego. Kamery w ramach monitoringu wideo w firmie muszą być wyposażone w moduł pozwalający na cyfrową transmisję danych. W praktyce, przetwarzaniem obrazu może zająć się każda osoba potrafiąca obsługiwać komputer. To, jaki system monitoringu wideo wykorzystać w przypadku konkretnego przedsiębiorstwa, wymaga przeanalizowania jego potrzeb i możliwości finansowych. Takim doradztwem, jak i projektowaniem systemu monitoringu zajmuje się m.in. firma Autoid.

Źródło: http://www.autoid.pl/

 

Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...
Rozwój infrastruktury w Obornikach staje się kluczowym elementem długoterminowej strategii wzrostu gospodarczego regionu.
Jesteś właścicielem zakładu produkcyjnego i chcesz uniknąć kosztownych przestojów pracy? Szukasz rozwiązań, z którymi zapobiegniesz opóźnieniom w realizacji zamówień? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy pięć czynności, z którymi możesz skuteczniej utrzymać ciągłość produkcji i dobry wizerunek wśród kl...
Kompleksowy Przewodnik po Zakupie Laptopów Używanych: Jak Znaleźć Idealny Sprzęt.
Płyty warstwowe, dzięki swoim zaawansowanym technologicznie właściwościom, coraz częściej stają się materiałem pierwszego wyboru na rynku budowlanym. Ich zastosowanie obejmuje nie tylko tradycyjne budownictwo, ale również specjalistyczne konstrukcje, takie jak chłodnie, magazyny czy obiekty usług...
Obróbka skrawaniem CNC jest kluczowym elementem nowoczesnego przemysłu, wprowadzającym rewolucyjne zmiany w sposobie, w jaki tworzone są komponenty maszyn, urządzeń i innych przedmiotów codziennego użytku.
Światowym liderem rynku sztucznej inteligencji są Stany Zjednoczone, które mocno inwestują w opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Za nimi plasują się Chiny, w których rozwijane są z jednej strony aplikacje mobilne czy przydatne  algorytmy, a z drugiej – mocno kontrowersyjny social scoring,...