Skip to main content

Jak skonstruowane są przemysłowe bramy segmentowe?

| Artykuł sponsorowany | Technologia

Bramy wykorzystywane w przemyśle powinny wyróżniać się niezawodnością, łatwą obsługą i prostą konserwacją. System segmentowy — któremu poświęcimy niniejszy artykuł — to rozwiązanie skrojone na potrzeby obiektów przemysłowych oraz hal magazynowych, myjni i centrów logistycznych. Co warto o nim wiedzieć?

Jak skonstruowane są bramy segmentowe?

Zasada działania systemu segmentowego jest bardzo prosta. Skrzydło bramy składa się z segmentów, które podczas otwierania przesuwają się ku górze i w związku z tym zajmują miejsce tuż pod stropem obiektu. Tym samym jej konstrukcja nie zajmuje tak dużo przestrzeni i może być wykorzystana w budynkach o zróżnicowanym przeznaczeniu. Bramy segmentowe przemysłowe to rozwiązanie, które:

  • cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów,
  • są łatwe i wygodne w obsłudze,
  • jest łatwe w naprawie, gdyż jest często spotykane w tego typu obiektach.

Dlaczego warto wybrać aluminiowe bramy segmentowe?

Nowoczesne, aluminiowe bramy segmentowe przemysłowe sprawdzą się w pomieszczeniach, w których istnieje szczególna potrzeba naturalnego doświetlenia wnętrza. "Skutkiem ubocznym" tego rozwiązania jest ograniczone zużycie energii niezbędnej do oświetlenia budynku. Poza tym naturalne światło pozwala lepiej wyeksponować przedmioty znajdujące się we wnętrzu hali. Cecha ta ma istotne znaczenie zwłaszcza w warsztatach, salonach samochodowych oraz myjniach.

Nie można również zapominać, że bramy segmentowe przemysłowe doskonale wpisują się w praktycznie dowolny styl architektoniczny budynku. Ich konstrukcja pozwala implementować zarówno pełne panele, jak i sekcje przeszklone, które zwiększają podaż światła. Całość jest dosyć lekka, co przekłada się na:

  • mniejsze zużycie energii elektrycznej,
  • większą niezawodność systemu napędowego,
  • możliwość zastosowania napędów mniejszej mocy (np. jednofazowych).

Udogodnienia w bramach segmentowych

Niezależnie od zastosowania, bramy segmentowe przemysłowe mogą być wyposażone w szereg udogodnień, dzięki którym wzrośnie ich żywotność, a także poprawi się komfort korzystania z nich. W skład mechanizmów bramowych wchodzą najczęściej stalowe prowadnice oraz okucia, które zapewniają nie tylko dużą wytrzymałość mechaniczną, ale też są odporne na działanie wilgoci. W konstrukcjach segmentowych wprowadza się również specjalne uszczelnienia, które ograniczają przenikanie ciepła i wilgoci. Wykonane są one najczęściej ze specjalnych, gumowych wkładek. Na koniec warto dodać, że bramy segmentowe są dostępne w kolorach wchodzących w skład palety RAL.

Jak widać, składające się z segmentów bramy przemysłowe to rozwiązanie proste, niezawodne i szeroko wykorzystywane w budownictwie przemysłowym, które można łatwo dopasować do charakteru elewacji zewnętrznej.

Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.
Dobre oświetlenie w biurze, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń typu open space, czy gabinet dla jednej osoby, powinno być funkcjonalne, a także komfortowe dla użytkownika. Coraz częściej podczas projektu wybiera się rozwiązania wykorzystujące diody LED. Takie oświetlenie można dopasować ...
Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...