Skip to main content

Panele fotowoltaiczne – świetne rozwiązanie dla agroturystyki oraz rolników

| Artykuł sponsorowany | Technologia

Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok rośnie popularność paneli fotowoltaicznych. Nic w tym dziwnego, gdyż działają one prawie jak niewymagająca żadnych kosztów prywatna elektrownia. Panele widać na dachach zarówno budynków prywatnych, jak i na terenach należących do firm. Coraz częściej można je zauważyć na terenach objętych rolnictwem czy agroturystyką. Czy fotowoltaika dla biznesu to równie dobre wyjście dla agroturystyki oraz ludzi uprawiających rolę na wysoką skalę?

Agroturystyka i rolnictwo – czy to też biznes?

Choć wydawać by się mogło, że agroturystyka to coś całkowicie odmiennego od tradycyjnego biznesu, z pewnością należy ona do grona małych firm. Agroturystyka wiele nie różni się od pensjonatów, hoteli i tym podobnych schronień, w których zatrzymują się ludzie albo służbowo, albo turystycznie. Podobnie sytuacja ma się z rolnictwem. Jeśli praca wykonywana jest na wysoką skalę, można śmiało mówić o prowadzeniu firmy czy przedsiębiorstwa. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, fotowoltaika dla biznesu to strzał w dziesiątkę w przypadku właścicieli gospodarstw rolnych czy agroturystycznych. Tam, podobnie jak w innych domach jednorodzinnych, pensjonatach czy firmach często zużywa się dość dużo energii elektrycznej. By zminimalizować rachunki za prąd, warto postawić na panele fotowoltaiczne. Korzyści płynące z użytkowania tej nowoczesnej technologii są nie do opisania. Wystarczy sobie wyobrazić, że prąd pochodzi z energii słonecznej, a słońce, chcąc nie chcąc, codziennie świecie w kierunku naszej planety i oświetla ją, a przy okazji może stać się rewelacyjnym źródłem energii. Jest to doskonała alternatywa dla innych źródeł energii, w tym elektrowni, w których należy spalić ogromną ilość węgla, by powstał prąd.

Gospodarstwa rolne mogą zarabiać na produkcji energii

Właściciele gospodarstw rolnych, zwłaszcza tych, dla których produkcja rolna jest faktyczną podstawą działalności, dokładnie analizują wszelkie koszty, a przy okazji przyglądają się skrupulatnie comiesięcznym wydatkom. Nie idzie więc nie zauważyć, że opłaty za energię elektryczną wciąż rosną i to w zastraszającym tempie. Jeśli ktoś nie korzysta zbyt intensywnie z prądu, ten ma niskie rachunki, jednak codzienne potrzeba wykorzystywania energii elektrycznej dla gospodarstwa sprawia, że rolnicy dostają gigantyczne rachunki. Rozwiązaniem jest fotowoltaika dla biznesu. Warto korzystać, gdyż dla rolników często są odpowiednie dofinansowania, które są w stanie pokryć nawet 25% kosztów instalacji.

Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.
Dobre oświetlenie w biurze, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń typu open space, czy gabinet dla jednej osoby, powinno być funkcjonalne, a także komfortowe dla użytkownika. Coraz częściej podczas projektu wybiera się rozwiązania wykorzystujące diody LED. Takie oświetlenie można dopasować ...
Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...