Przejdź do głównej treści


Urządzenia czyszczące - co warto wiedzieć?

| tekst sponsorowany | Technologia

"Ja tu tylko sprzątam" - mogłyby powiedzieć urządzenia czyszczące, ale tak naprawdę czystość jest tylko skutkiem ubocznym ich używania. Warto wiedzieć jak urządzenia czyszczące wpływają na realia firmy.

Do czego służą urządzenia czyszczące?

Odpowiedź na zadane pytanie wydaje się banalna. Do czyszczenia.

Jeśli jednak zagłębić się w funkcje profesjonalnych maszyn, można wśród nich wyróżnić:

  • zapewnienie zdrowia użytkownikom pomieszczeń przez dokładne usuwanie brudu, pyłu, bakterii i drobnoustrojów;
  • wydłużanie okresu żywotności delikatnych podłóg (typu drewniany parkiet lub panele) przez właściwe mycie i pielęgnację;
  • zysk czasu, dzięki szybkiemu sprzątaniu dużych powierzchni
  • oszczędność pieniędzy, dzięki ekonomicznym i wydajnym silnikom i akumulatorom urządzeń.

Wszystkie te argumenty przemawiają za tym, aby maszyny do mycia podłóg znalazły swoje miejsce wśród akcesoriów firm, przedsiębiorstw i placówek użyteczności publicznej. Jak jednak dobrać właściwy sprzęt do swoich potrzeb?

Urządzenia czyszczące - kto będzie z nich zadowolony?

Żeby sprecyzować jaki model urządzenia kupić, warto wiedzieć czy na pewno się go potrzebuje.

Aby się o tym przekonać, warto "odhaczyć" na liście potrzeb następujące parametry:

  • posiadanie dużej powierzchni użytkowej, której dotychczasowe sprzątanie zajmowało zbyt dużo czasu;
  • posiadanie wrażliwych posadzek, których niewłaściwa pielęgnacja może skutkować zniszczeniem;
  • posiadanie placówki, firmy, przedsiębiorstwa, których powierzchnia użytkowa zlokalizowana jest na jednej płaszczyźnie;
  • zatrudnianie firmy sprzątającej, która jest sporym wydatkiem.

Wszystkie te czynniki determinują do zakupu urządzenia czyszczącego, które pomoże skrócić czas sprzątania, czyścić w bezpieczny i właściwy sposób, angażować mało osób i zrezygnować z zatrudniania firm sprzątających.

Z zakupu maszyn czyszczących zadowoleni są najbardziej właściciele:

  • sklepów wielkopowierzchniowych;
  • galerii handlowych;
  • szpitali;
  • szkół;
  • obiektów sportowych;
  • hoteli;
  • placówek medycznych;
  • biur o dużych powierzchniach użytkowych (przede wszystkim duże korporacje).

Maszyny czyszczące - jakie wybrać?

Cel jest najważniejszym parametrem, determinującym wybór właściwej maszyny. Jakie cechy są jednak najbardziej pożądane przez klientów?

- cena - kiedy chce się posiadać profesjonalne zaplecze sprzątające (nie koniecznie komercyjny mop czy odkurzacz), ale nie wydawać od razu kroci sprzęt. Przekrój cenowy modeli uzależniony jest wielu parametrów, ale na pewno każdy może wybrać coś dla siebie;

- wielkość - większa niż odkurzacz, ale nie zawsze ogromna jak "kombajn"? Gabaryt urządzenia czyszczącego trzeba dopasować do potrzeb firmy.

Wśród oferowanych przez producentów modeli można znaleźć:

a) mikroautomaty;
b) małe maszyny myjące podłogi i posadzki;
c) średnie automaty czyszczące;
d) duże automaty szorująco zbierające;
e) samojezdne maszyny z operatorem

maszyna czyszczaca

- zasilanie, czyli maszyny czyszczące kablowe lub bateryjne - wybór uzależniony jest głównie od komfortu, jaki chce się zapewnić pracownikom, powierzchni czyszczącej oraz punktów dostępu do zasilania;

- wydajność, na którą wpływa moc urządzenia, ale też szerokość szczotki sprzątającej;

- obsługa, czyli zaoferowanie wygodnej pracy osobie, która będzie obsługiwała maszynę. Ten parametr zdeterminował producentów do zdefiniowania kategorii maszyn:

a) maszyny czyszczące bez napędu;
b) maszyny czyszczące z trakcją;
c) maszyny czyszczące samojezdne.

https://czyszczacamaszyna.pl/

 

Inwestując w maszyny stolarskie, a w tym frezarki, z pewnością chcesz, aby Twój wybór był trafny. Jak więc wybrać najlepszy sprzęt? Konieczne jest uwzględnienie kilku istotnych parametrów technicznych oraz dopasowanie frezarki do specyfiki wykonywanych zadań – jak zrobić to właściwie?
Butle gazowe w zastosowaniach przemysłowych (na przykład do zasilania wózków widłowych) czy komunalnych (głównie jako paliwo do kuchenek gazowych) wybiera się często według kryterium ceny. I to może być spory błąd. Są przynajmniej trzy powody, dla których czasem warto do butli dopłacić.
Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.