Skip to main content

LED, czyli zwiększenie bezpieczeństwa na jezdni stosunkowo niskim nakładem finansowym

| nadesłane do eobornik | Technologia

Diody elektroluminescencyjne to aktualnie najlepszy sposób na rozjaśnienie najciemniejszych zakamarków zarówno dużych, jak i mniejszych ulic. Przez ostatnie lata sposób luminacji na dworze uległ bardzo drastycznej zmianie. Przestarzałe reflektory emitujące żółte światło zostały zastąpione przez nowoczesne lampy LED. Czy jest to zmiana na dobre? Oczywiście, że tak. Przedstawiamy największe zalety płynące z instalacji tego typu oświetlenia zewnętrznego.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dlaczego LED wygryzł z ulic przestarzałe reflektory?

Mimo, iż produkcję pierwszych reflektorów korzystających z technologii Light Emitting Diode rozpoczęto pod koniec ubiegłego wieku, to dopiero teraz zyskały one na popularności. Dziś stanowią o sile nie tylko zewnętrznego, ale również i wewnętrznego oświetlenia. Lampy LED znajdziemy niemalże na każdej ruchliwej jezdni, a tego typu luminację coraz częściej stosuje się także w przypadku zdecydowanie mniejszych, osiedlowych uliczek. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na światło, które proponują nam diody elektroluminescencyjne. Ledy emitują bardzo jasne i mocne promienie odwzorowujące naturalne kolory. Dzięki temu wysokiej jakości luminacja zewnętrzna wpływa na poprawienie bezpieczeństwa na drodze. Zarówno pieszy, jak i osoba prowadząca samochód, są w stanie dużo szybciej dostrzec zbliżające się zagrożenie.

Nie bez znaczenia pozostają także finanse. Szacuje się, że standardowe oświetlenie uliczne LED zezwala na zaoszczędzenie nawet do 70% energii. W praktyce oznacza to, że nowoczesna zewnętrzna luminacja jest zwyczajnie tańsza w eksploatacji od przestarzałych reflektorów rtęciowych. Obowiązek zadbania o odpowiednią jakość światła na jezdni spoczywa na jednostkach samorządowych. Decydując się na instalację lamp typu LED, które znajdują się w asortymencie firmy NowaLed, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zaoszczędzić masę gotówki poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo na drogach.

Ulice to dopiero początek. Zobacz, gdzie jeszcze stosuje się nowoczesną luminację

Stosowanie nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego LED przy jezdniach to zaledwie początek poprawiania bezpieczeństwa zaraz po zmroku. Tego typu luminację coraz częściej stosuje się również w parkach miejskich i innych terenach zielonych. Obowiązek instalacji lampy emitującej wysokiej jakości wiązki świetlne spoczywa także na przedsiębiorcy, który zleca swojemu pracownikowi czynności wykonywane poza murami biura, a mocne i wyraźne światło dostarczane przez diody LED wspomagają zarówno miejski, jak i prywatny monitoring.

Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.
Dobre oświetlenie w biurze, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń typu open space, czy gabinet dla jednej osoby, powinno być funkcjonalne, a także komfortowe dla użytkownika. Coraz częściej podczas projektu wybiera się rozwiązania wykorzystujące diody LED. Takie oświetlenie można dopasować ...
Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...