Przejdź do głównej treści

Prawo jazdy kat. B - praktyczne porady jak zdać egzamin

| tekst sponsorowany | Moto

Jeśli zdecydowaliście się zainwestować w kurs na prawo jazdy, to bardzo dobra decyzja. Niestety sama obecność w szkole jazdy i dobre chęci nie wystarczą – przed wami trudne zadanie. Chodzi o dwuetapowy egzamin na prawo jazdy. Cieszy się on złą sławą i stosunkowo niskim wskaźnikiem zdawania, jednak nie ma co popadać w przesadny pesymizm. Na podstawie obserwacji świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy przygotowaliśmy mini poradnik dla kandydatów na kierowców!

Nie lekceważ kursu teoretycznego na prawo jazdy

To ponoć powszechna praktyka – skupić całe swe siły i uwagę na części praktycznej i pomijać sprawy związane z zasadami ruchu drogowego oraz ćwiczenie różnych wariantów. Opuszczanie wykładów, niepoświęcanie czasu na samodzielne rozwiązywanie zadań i tym podobne praktyki tylko zwiększają prawdopodobieństwo oblania egzaminu na prawko. Dobre ośrodki szkolenia kierowców kładą spory nacisk na to, by kursanci byli solidnie przygotowani do jazdy od strony merytorycznej, nim faktycznie zasiądą za kółko.

Wybierz sprawdzony i polecany OSK

Nauka prawa jazdy trwa nawet kilka miesięcy. Dobrze, żeby przez ten czas czuwał nad kursantem doświadczony instruktor, który ma dobre podejście, wie jak trafić do każdego ucznia i doskonale zna przebieg egzaminu na prawo jazdy. Duże OSK skoncentrowane są na ilości kursantów i często nie poświęcają im wystarczająco dużo uwagi. Czasem lepiej skorzystać z instruktora na prawo jazdy, który jest polecany, ma dobre opinie i wysoki wskaźnik zdawania. Oczywiście dobrze, żeby przy tym był osobą, która odpowiada nam z charakteru – kursant spędza z instruktorem nauki jazdy wiele godzin zamknięty sam na sam w samochodzie, także nić porozumienia to podstawa. Nie przesadzajmy jednak z wyborem wyjątkowo łagodnego instruktora – musimy przecież zachować koncentrację i dyscyplinę.

tresc abc

Foto: Abcnaukijazdy.pl - Kurs prawa jazdy

Zadawaj pytania, nie polegaj na przypuszczeniach – instruktor nauki jazdy od tego jest!

Zdajemy sobie sprawę, że wielu kursantów może pod wpływem stresu łapać dystans do instruktora nauki jazdy i ograniczać się tylko do wykonywania jego poleceń i kiwania głową. Jeśli w trakcie kursu na prawo jazdy pojawiają się wątpliwości lub pytania – kieruj je właśnie do przedstawiciela OSK, nie zaś do osób trzecich. Instruktor zna przebieg egzaminu, ma doświadczenie i wiedzę o aktualnych zasadach ruchu drogowego, a więc doradzi najlepiej. Jeśli zdecydujemy się polegać na własnych przypuszczeniach i nie zapytamy instruktora jak zachować się w danej sytuacji, może to odbić się na wyniku egzaminu na prawo jazdy. Jeśli oblejemy, to z własnej winy. Można ograniczyć to ryzyko do minimum – wystarczy rozmawiać z instruktorem nauki jazdy.

Przed egzaminem wykup dodatkowe godziny nauki jazdy

To bardzo skuteczna metoda, by iść na egzamin na prawo jazdy przygotowanym i wprawionym. Na 3 lub 4 dni przed egzaminem ustalmy ostatnie godziny nauki jazdy lub wykupmy dodatkowe, by przećwiczyć różne warianty na mieście. Kiedy już wpadniemy w rytm, sam egzamin będzie wydawał się mniej groźny i uda się przejechać go bez błędów.

Autor: Wypożyczalnia Samochodów CARSON Kalisz
www.carson.auto.pl
Częstochowska 201
62-800 Kalisz

Większość kierowców deklaruje, że regularnie zdarza im się obserwować agresywne zachowania w ruchu drogowym, ale tylko niewielka część z nich przyznaje się do takich reakcji – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zaradzić tym niepożądanym emocjom. 
5 marca Komisja Europejska przedstawi plan działań dla przemysłu motoryzacyjnego, który ma zapewnić wsparcie dla sektora pozostającego pod dużą presją. Dyskusje na forum UE dotyczą m.in. możliwości rewizji zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, o co wnioskują europosłowie z Europejskiej Par…
Wybór odpowiednich filtrów do samochodu jest kluczowym aspektem, który ma bezpośredni wpływ na wydajność, bezpieczeństwo oraz żywotność pojazdu.
Przyciemnianie szyb samochodowych to temat, który wzbudza sporo emocji wśród kierowców. Wielu z nich marzy o zaciemnionych szybach, jednak boi się czy to będzie możliwe w ich aucie. Jeśli Ty także masz takie obawy, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Wybór odpowiedniej lawety do transportu samochodów i innych pojazdów może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy stajemy przed takim zadaniem.
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzą te spektakularne okazje na rynku samochodów używanych? Samochody z Ameryki Północnej, głównie z USA i Kanady, cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie.
Zbliża się zima, a wraz z nią mroźne dni i trudne warunki na drogach. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto przygotować swój samochód, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Oto pięć rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim nadejdą mrozy.