Skip to main content

Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie OC?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Rokrocznie właściciele pojazdów zobowiązani są do zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Ma ono chronić przed ewentualnymi konsekwencjami szkód powstałych z winy kierującego pojazdem. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują nierzadko diametralnie różne warunki pod względem cenowym. W jaki sposób wybrać najlepsze z nich? Jak je porównać?

Jak wybrać ubezpieczyciela?

Na wstępie warto zaznaczyć, że samo ubezpieczenie OC nie różni się w żadnej z ofert Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wszędzie są dokładnie takie same sumy ubezpieczeń i tożsamy zakres ochrony. Kolejni ubezpieczyciele dodają jednak "w pakiecie" z OC inne produkty, np. assistance w razie wypadku. Stąd może powstawać złudzenie, że poszczególne ubezpieczenia OC są inne. Tak w rzeczywistości jednak nie jest. 

Dodatkowo warto nadmienić, że ubezpieczyciele zobowiązani są do przedstawienia oferty dla każdego chętnego nabyć ten rodzaj obowiązkowego produktu. Nie zmienia to jednak faktu, że T.U. nie są skłonne do zawierania umów np. ze szkodowymi kierowcami, przez co finalnie złożona propozycja cenowa jest dla nich mocno niekorzystna.

Wycena ubezpieczenia jest kwestią mocno indywidualną. Nie ma zasady, co do której, otrzyma się lepsze warunki od innych kierujących. Każde z Towarzystw ma inną politykę i inne stawki. Jeśli zatem samo OC nie różni się niczym, jak znaleźć najtańszy wariant? W tym przypadku nieocenioną pomocą będzie porównywarka OC. Dzięki niej można szybko i w łatwy sposób zweryfikować aktualne oferty na dany rok polisowy.

Jak działa porównywarka?

Stworzone narzędzie znacząco ułatwia wypełnienie obowiązków właściciela pojazdu. Znamienita większość z nich zwraca uwagę tylko na cenę, dzięki czemu poprzez jednokrotne podanie danych w specjalnie przygotowanym formularzu, można otrzymać wiele ofert naraz. Nie będzie przy tym konieczne kontaktowanie się z każdym z Towarzystw Ubezpieczeniowych i osobne poznawanie ich ofert. To znacząco ułatwia zawarcie ubezpieczenia.

W formularzu podaje się dane związane zarówno z pojazdem, jak i właścicielem czy głównym kierowcą. Firmy ubezpieczeniowe na podstawie podanych parametrów i przyjętych algorytmów wskazują daną ofertę. Warto zaznaczyć, że nie jest normą błędne przypuszczenie, że o cenie OC decyduje np. wielkość silnika. To wyłącznie składowa dla całej propozycji. Weryfikując kolejne oferty, można również dowiedzieć się, czy ubezpieczyciel proponuje dodatkowy produkt - może to być dodatkową wartością, która może przekonać do podpisania umowy z konkretnym Towarzystwem.

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.