Myjnia ręczna - jak z niej skorzystać?

Myjnie ręczne można rozróżnić na dwa rodzaje. Bezdotykową i obsługową, z tą różnicą, że w drugim przypadku samochód czyści pracownik myjni. Korzystanie z nich gwarantuje szybkie i sprawne wyczyszczenie auta, jednak zarówno jedne, jak i drugie mają swoje wady oraz zalety.
Wielu osobom wydaje się, że dokładne umycie pojazdu nie jest niczym trudnym, jednak efekty pracy wychodzą dopiero po jego wyschnięciu.
(Sprawdź myjnię ręczną - https://domar.pl/sklep/profesjonalna-myjnia-reczna-motip/)
- Myjnia ręczna z obsługą - co to jest?
- Myjnia ręczna bezdotykowa - jak z niej korzystać?
- Wady i zalety myjni ręcznej z obsługą i bezdotykowej
Myjnia ręczna z obsługą - co to jest?
Myjnia ręczna z obsługą już nie jest tak popularna, jednak biorąc pod uwagę wszystkie dostępne rodzaje, jest z pewnością jedną z najdokładniejszych. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że wykwalifikowani pracownicy dokładnie czyszczą auto, a następnie je wycierają, dzięki czemu nie tworzą się nieestetyczne zacieki, czy smugi.
Proces czyszczenia samochodu na takiej myjni jest bardzo prosty, jednak wymaga nieco więcej czasu. W pierwszej kolejności pojazd jest opłukiwany wodą, aby zmyć z niego wszystkie drobinki piasku, które mogłyby porysować lakier. W kolejnym etapie pracownicy szorują pojazd przy pomocy specjalnych środków czyszczących i gąbki, dzięki czemu każdy skrawek auta jest czysty. Ostatnimi etapami jest spłukanie powstałej piany, naniesienie warstwy ochronnej w postaci wosku oraz przetarcie samochodu, aby było suche.
W ten sposób można bardzo dokładnie wyczyścić pojazd. Nie powstają do tego charakterystyczne siwe smugi ani zacieki, które niekiedy potrafią uprzykrzyć życie. Zazwyczaj standardem jest także odkurzenie wnętrza pojazdu, które wykonują pracownicy. Kompletny pakiet usług, w którym jest dodatkowo poczernienie opon, umycie szyb i przetarcie wszystkich plastików nie kosztuje więcej niż sto złotych, a efekt jest bardzo dobry.
Myjnia ręczna bezdotykowa - jak z niej korzystać?
Myjnia ręczna bezdotykowa to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na stanie w kolejkach i czekanie, aż samochód zostanie umyty. Udając się pierwszy raz na taki rodzaj myjni, należy wiedzieć kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim powinno się wykonać cały program czyszczenia. Czyszczenie gumowych wycieraczek jest możliwe na specjalnych uchwytach, jednak odkurzenie dywaników należy samemu wykonać.
Osoby, które nie mają pojęcia, jak umyć auto, bardzo często popełniają jeden błąd. Puszczając strumień wody kierują go od dołu do góry, co powoduje, że brud z karoserii nie tylko przenosi się na wyższe części samochodu, ale także mogą go porysować. Najważniejsze to spłukiwanie płynów i wody od góry do dołu. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, aby nie podnosić wycieraczek. Gdy tylko strumień z lancy uderzy w pióro, może ono odbić się od szyby powodując zarysowania i pęknięcia. Mycie pojazdy na myjni ręcznej bezdotykowej jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wiele czasu.
Wady i zalety myjni ręcznej z obsługą i bezdotykowej
Zarówno myjnia ręczna obsługowa, jak i bezdotykowa mają swoje zalety. W przypadku tej pierwszej często czas oczekiwania jest znacznie dłuższy, co powoduje, że ludzie mniej chętnie z nich korzystają. Za to ich dużym atutem jest to, że samochód jest wyczyszczony bardzo precyzyjnie i nie ma praktycznie żadnych zacieków.
Również ceny są niekiedy bardzo zróżnicowane. Zwykłe umycie auta na myjni bezdotykowej kosztuje około siedmiu złotych, czasami nawet mniej. Wykonanie kompleksowej usługi może kosztować nawet ponad sto złotych, jednak płaci się za jakość, a nie za czas.