Przejdź do głównej treści

Jak kupować części samochodowe?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Wybór miejsc, w których można kupić części samochodowe jest całkiem duży: sklepy motoryzacyjne, zaprzyjaźniony mechanik oraz - oczywiście - internet. Ta ostatnia wersja w wielu przypadkach może okazać się najkorzystniejsza zarówno jeśli chodzi o ceny, jak i asortyment, należy jednak dobrze sprawdzić źródło. Dokonując zakupu w miejscach niesprawdzonych, można tylko niepotrzebnie stracić pieniądze.

1. Gdzie warto kupować części samochodowe?

2. Zalety kupowania przez internet

3. Jaki sklep internetowy wybrać?

Czasem poszukiwane są zakupy w wariancie ekonomicznym, czasami markowe części. W każdym przypadku wyboru należy dokonać rozsądnie.

Gdzie warto kupować części samochodowe?

Jednym z możliwych wyborów jest po prostu sklep motoryzacyjny. Kupimy tam nowe części, także markowe, ale również oleje, akcesoria samochodowe czy kosmetyki. System ten sprawdza się jednak przy niewielkich zakupach pojedynczych elementów lub gadżetów podnoszących funkcjonalność auta. W przypadku konieczności większych napraw asortyment może okazać się niewystarczający. Czasami, gdy szukamy na przykład części do BMW w konkretnym modelu, okazuje się, że należy je sprowadzić na zamówienie, co wydłuża czas,  czasem podwyższa także cenę.

Drugim wyborem jest zakup części do samochodów osobowych bezpośrednio w warsztacie podczas napraw. Nie zawsze są to markowe części, np. klocki hamulcowe czy filtry. Zdarzają się elementy używane, o wątpliwej jakości. Pozostaje internet.

Zalety kupowania przez internet

Zamiast wychodzić do sklepu można dokonać zakupów przez internet. Ich główną zaletą jest duża dostępność części. Wpisując w wyszukiwarkę hasło "części do Ford" lub "części do Opel" jesteśmy w stanie wyszukać cały asortyment dopasowany do danej marki, a później modelu. Znajdują się tam zarówno części oe, czyli obrandowane przez producenta samochodu, jak i zamienniki, od newralgicznych, jak: sprzęgło, hamulce czy tarcze hamulcowe, po żarówki, wycieraczki czy kosmetyki samochodowe. Sklepy internetowe pozwalają też zaoszczędzić czas, a nierzadko pieniądze.

Jaki sklep internetowy wybrać?

Podstawową kwestią jest oczywiście dostępność części. W dobrze zaopatrzonych sklepach wyniki przefiltrować można pod kątem marki i modelu samochodu, ale także poprzez ich parametry. Każdorazowo uwagę zwrócić należy na czas realizacji, wskazujący, czy dany element lub akcesoria faktycznie znajdują się na stanie sklepu.

Sklepy internetowe oferujące części samochodowe mają przewagę nad punktami stacjonarnymi pod względem asortymentu i cen. Warto zainteresować się ich ofertą, by znaleźć dobrą alternatywę.

Większość kierowców deklaruje, że regularnie zdarza im się obserwować agresywne zachowania w ruchu drogowym, ale tylko niewielka część z nich przyznaje się do takich reakcji – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zaradzić tym niepożądanym emocjom. 
5 marca Komisja Europejska przedstawi plan działań dla przemysłu motoryzacyjnego, który ma zapewnić wsparcie dla sektora pozostającego pod dużą presją. Dyskusje na forum UE dotyczą m.in. możliwości rewizji zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, o co wnioskują europosłowie z Europejskiej Par…
Wybór odpowiednich filtrów do samochodu jest kluczowym aspektem, który ma bezpośredni wpływ na wydajność, bezpieczeństwo oraz żywotność pojazdu.
Przyciemnianie szyb samochodowych to temat, który wzbudza sporo emocji wśród kierowców. Wielu z nich marzy o zaciemnionych szybach, jednak boi się czy to będzie możliwe w ich aucie. Jeśli Ty także masz takie obawy, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Wybór odpowiedniej lawety do transportu samochodów i innych pojazdów może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy stajemy przed takim zadaniem.
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzą te spektakularne okazje na rynku samochodów używanych? Samochody z Ameryki Północnej, głównie z USA i Kanady, cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie.
Zbliża się zima, a wraz z nią mroźne dni i trudne warunki na drogach. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto przygotować swój samochód, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Oto pięć rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim nadejdą mrozy.