Przejdź do głównej treści

Jak walczyć z zaniżonymi odszkodowaniami oc?

| tekst sponsorowany | Moto

Szacuje się, że aż 90% wypłacanych odszkodowań OC/AC jest zaniżanych. Do rąk poszkodowanych bardzo rzadko trafia tyle pieniędzy, ile powinni otrzymać. Czy jest sposób na to, aby uzyskać należne odszkodowanie?

Szacuje się, że aż 90% wypłacanych odszkodowań OC/AC jest zaniżanych. Do rąk poszkodowanych bardzo rzadko trafia tyle pieniędzy, ile powinni otrzymać. Czy jest sposób na to, aby uzyskać należne odszkodowanie?

W jaki sposób ubezpieczyciel może zaniżyć odszkodowanie

Zacznijmy od tego, w jaki sposób ubezpieczyciele zaniżają kwoty odszkodowań. Po pierwsze do naprawy samochodu wykorzystywane są tanie zamienniki zamiast oryginalnych części. Po drugie bardzo częstą praktyką jest naprawa uszkodzonej części, zamiast wymiana jej na nową. Po trzecie bardzo często dochodzi również do zaniżania kosztów robocizny, prób udowodnienia szkody całkowitej, czy wskazywania na znaczne zużycie części, które mają zostać wymienione na nowe.

Niestety zaniżenie odszkodowań jest praktykowane przez większość firmy ubezpieczeniowych, co roku kierowcy tracą przez to miliony złotych. Perspektywa wielomiesięcznych spraw sądowych, ponoszenia kosztów, tracenia czasu na spór z ubezpieczycielem, to wszystko bardzo skutecznie zniechęca do walki o swoje pieniądze.

Jak walczyć o swoje pieniądze?

Oczywiście zrozumiałe jest to, że nie każdy ma czas, aby toczyć spór sądowy z firmą ubezpieczeniową, bardzo często niestety idziemy na ugodę z ubezpieczycielem co jest często odradzane: https://odkupodszkodowania.pl/dlaczego-odradzamy-pojscie-na-ugode-z-ubezpieczycielem/ Nie mniej jednak są firmy, które oferują odkupienie zaniżonej części odszkodowania. W ten sposób to firma przejmuje prawo do ubiegania się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania oc, czyli jest stroną w sprawie.

To dobre rozwiązanie, ponieważ kierowca otrzymuje ustaloną kwotę od ręki i nie musi już więcej niczym się przejmować. Warto widzieć, że przekazanie praw do części odszkodowania nie wpływa na środki otrzymane wcześniej przez firmę ubezpieczeniową.

Odkup odszkodowania - czy to się opłaca?

Decydując się na sprzedaż części zaniżonego odszkodowania, zyskujemy święty spokój, pieniądze, w tej sytuacji nie ponosimy ryzyka przegrania sprawy sądowej. To bez wątpienia dobra opcja, dla każdego, kto nie ma czasu, ani ochoty przechodzić przez kolejne procesy sądowe z ubezpieczycielem. W tym wypadku to firma przejmuje nasze zobowiązania i zajmuje się przeprowadzaniem procesu i dopełnia wszystkich formalności. Dzięki temu zyskujemy pieniądze w ustalonej kwocie, natomiast firma, która odkupiła od nas prawa do zaniżonej części odszkodowania, staje się stroną sporu.

Zbyt niskie odszkodowanie po wypadku samochodowym wypłacane klientom przez towarzystwa ubezpieczeniowe to proceder spotykany bardzo często, dlatego nie warto pozostawać wobec tego zupełnie obojętnym. Im większe przyzwolenie dajemy na takie postępowanie firm ubezpieczeniowych, tym częściej takie sytuacje będą się pojawiać. Wiadomo, że każdy chce zarobić, jednak nie może być tak, że część pieniędzy, które tak naprawdę się nam należą jest przechwytywana przez ubezpieczyciela.

Bez względu na to, czy posiadamy wyłącznie ubezpieczenie OC, czy mamy wykupiony dodatkowy pakiet AC, warto ubiegać się o swoje, aby firmy ubezpieczeniowe nie sądziły, że są ponad prawem i mogą zagarniać dla siebie część pieniędzy, które do nich tak naprawdę nie należą. Nawet, jeżeli nie mamy siły i czasu na prowadzenie sporu sądowego osobiście, zawsze można oddać sprawy w ręce firmy, która odkupi od nas prawa do części zaniżonego odszkodowania, to także dobre rozwiązanie.

 

 

Większość kierowców deklaruje, że regularnie zdarza im się obserwować agresywne zachowania w ruchu drogowym, ale tylko niewielka część z nich przyznaje się do takich reakcji – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zaradzić tym niepożądanym emocjom. 
5 marca Komisja Europejska przedstawi plan działań dla przemysłu motoryzacyjnego, który ma zapewnić wsparcie dla sektora pozostającego pod dużą presją. Dyskusje na forum UE dotyczą m.in. możliwości rewizji zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, o co wnioskują europosłowie z Europejskiej Par…
Wybór odpowiednich filtrów do samochodu jest kluczowym aspektem, który ma bezpośredni wpływ na wydajność, bezpieczeństwo oraz żywotność pojazdu.
Przyciemnianie szyb samochodowych to temat, który wzbudza sporo emocji wśród kierowców. Wielu z nich marzy o zaciemnionych szybach, jednak boi się czy to będzie możliwe w ich aucie. Jeśli Ty także masz takie obawy, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Wybór odpowiedniej lawety do transportu samochodów i innych pojazdów może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy stajemy przed takim zadaniem.
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzą te spektakularne okazje na rynku samochodów używanych? Samochody z Ameryki Północnej, głównie z USA i Kanady, cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie.
Zbliża się zima, a wraz z nią mroźne dni i trudne warunki na drogach. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto przygotować swój samochód, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Oto pięć rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim nadejdą mrozy.