Skip to main content

W Urzędzie o dostępie mieszkańców do Internetu

| UM Oborniki | e Administracja

fot.UM ObornikiSala sesyjna Urzędu Miejskiego w Obornikach gościła w dniu 1 lutego br. przedstawicieli Stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii, którzy przeprowadzili szkolenie dla urzędników jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedsiębiorców: „Wielkopolska 2015. Działania samorządów lokalnych Wielkopolski na rzecz  skutecznego świadczenia usług e-administracji oraz zapewnienia mieszkańcom dostępu do Internetu”.

Panowie Artur Krawczyk oraz Łukasz Nikitin opowiedzieli w trakcie spotkania o konieczności inwestowania nie tylko w infrastrukturę techniczną na terenie regionu obornickiego, ale przede wszystkim w kompetencje cyfrowe mieszkańców.


Przedstawione zostały również możliwości pozyskania dofinansowania na projekty dot. społeczeństwa informacyjnego, zarówno ze źródeł pochodzących z Unii Europejskiej jak i ze środków krajowych.


Ponadto Pani Renata Gembiak – Binkiewicz – przedstawicielka Lokalnej Grupy Działania „Kraina Trzech Rzek” zaprezentowała możliwości finansowania różnego rodzaju projektów, których beneficjentami mogą być organizacje pozarządowe oraz mikroprzedsiębiorstwa.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych prelegentów: Łukasza Nikitina oraz Artura Krawczyka.
Więcej informacji na temat funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Kraina Trzech Rzek” można znaleźć tutaj.

źródło UM Oborniki

Wkrótce będzie można zastrzec swój numer PESEL

Trwają prace nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Zostaw dokumenty w domu

Od 14 lipca do potwierdzenia własnej tożsamości można wykorzystywać aplikację mObywatel!

Dowód osobisty przez internet tylko do 2 sierpnia

Od 2 sierpnia nie będzie można składać wniosków o wydanie elektronicznego dowodu osobistego online przez internet.

RODO a monitoring

Czy to prawda, że wejście w życie RODO spowodowało, że monitoring w Polsce stał się nielegalny? To nieprawda. Więcej w kolejnym odcinku naszej serii „Oto RODO”.

Od przyszłego roku e-zwolnienia lekarskie

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.

ePUAP2 zamiast urzędników i marnowania czasu w kolejkach

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego i złożenie wniosku o nowy będzie możliwe online. To jedna z 20 nowych usług, które do końca maja pojawią się na testowanej platformie dla administracji publicznej ePUAP2.

Od 1 stycznia zmiany w zakresie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.