Skip to main content

Czy Radni z Obornik korzystają z poczty internetowej?

| MP | e Administracja

Jakiś czas temu Gmina Oborniki założyła dla wszystkich Radnych skrzynki pocztowe, parę osób postanowiło wykorzystywać swoje obecne adresy. W ten sposób ma ulec polepszeniu komunikacja miedzy radnymi oraz ograniczy konieczność drukowania wszystkich materiałów.

Poniżej prezentujemy treść wysłanego do Radnych maila. Wykonane zostaną dwie próby, pierwsza 14.04 i druga 21.04. Na otrzymanego maila należy odpowiedzieć, nie będzie generowało się automatyczne potwierdzenie przeczytania.

Tresć wiadomości:

Postanowiliśmy sprawdzić, czy wykorzystujecie Państwo w swojej pracy Radnego założone jakiś czas temu adresy emaliowe. Do testu wykorzystujemy adresy podane na stronie www.oborniki.pl.

Ten email jest wiadomością testową bez wymuszeniem potwierdzenia odebrania poczty. Wyniki testu zamieszczone zostaną na portalu http://www.eoborniki.pl , który jest organizatorem tego testu. Wiadomość zostanie rozesłana w dniu 14.04. Dla osób które nie potwierdzą odbioru powtórzenie nastąpi po 7 dniach. Potwierdzenie odbioru maila nie wygeneruje się automatycznie, dlatego trzeba odpowiedzieć generując maila do nadawcy.

Informacja o wykonaniu tego testu zamieszczona zostanie automatycznie na portalu, dzięki czemu nasi Czytelnicy dowiedzą się już o tym i będą oczekiwali na wyniki. Portal eoborniki.pl jest miejscem, w którym możecie Państwo zamieścić swoje opnie, uwagi na temat Gminy, do czego serdecznie zapraszamy, w razie zainteresowania prosimy o kontakt na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wkrótce będzie można zastrzec swój numer PESEL

Trwają prace nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Zostaw dokumenty w domu

Od 14 lipca do potwierdzenia własnej tożsamości można wykorzystywać aplikację mObywatel!

Dowód osobisty przez internet tylko do 2 sierpnia

Od 2 sierpnia nie będzie można składać wniosków o wydanie elektronicznego dowodu osobistego online przez internet.

RODO a monitoring

Czy to prawda, że wejście w życie RODO spowodowało, że monitoring w Polsce stał się nielegalny? To nieprawda. Więcej w kolejnym odcinku naszej serii „Oto RODO”.

Od przyszłego roku e-zwolnienia lekarskie

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.

ePUAP2 zamiast urzędników i marnowania czasu w kolejkach

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego i złożenie wniosku o nowy będzie możliwe online. To jedna z 20 nowych usług, które do końca maja pojawią się na testowanej platformie dla administracji publicznej ePUAP2.

Od 1 stycznia zmiany w zakresie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.