Skip to main content

Zmieniony wygląd stony UM w Rogoźnie

| Marta | e Administracja

Portal internetowy Urzędu Miejskiego w Rogoźnie zyskał nowy wygląd. Strona została wizualnie zmieniona i unowocześniona, dzięki temu jest łatwiejsza w obsłudze.

Nowa szata graficzna w prosty i przejrzysty sposób umożliwia korzystanie z portalu. Nienaruszona została jej zawartość, nadal można będzie na niej znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Wszystkie ważne i interesujące aktualności, znalazły się w zasięgu kilku kliknięć myszką.Taka zmiana na pewno zachęci do korzystania z serwisu.

Marta

 

 

Wkrótce będzie można zastrzec swój numer PESEL

Trwają prace nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Zostaw dokumenty w domu

Od 14 lipca do potwierdzenia własnej tożsamości można wykorzystywać aplikację mObywatel!

Dowód osobisty przez internet tylko do 2 sierpnia

Od 2 sierpnia nie będzie można składać wniosków o wydanie elektronicznego dowodu osobistego online przez internet.

RODO a monitoring

Czy to prawda, że wejście w życie RODO spowodowało, że monitoring w Polsce stał się nielegalny? To nieprawda. Więcej w kolejnym odcinku naszej serii „Oto RODO”.

Od przyszłego roku e-zwolnienia lekarskie

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.

ePUAP2 zamiast urzędników i marnowania czasu w kolejkach

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego i złożenie wniosku o nowy będzie możliwe online. To jedna z 20 nowych usług, które do końca maja pojawią się na testowanej platformie dla administracji publicznej ePUAP2.

Od 1 stycznia zmiany w zakresie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.