fbpx

Orły Kruka ze zwycięstwem (foto)

orly kruka ze zwyciestwem

Rogozińskie Orły Kruka pokonały w środę Polonię Poznań 2:1 (1:0).

Drużyna złożona z byłych zawodników Wełny Rogoźno, a zarazem podopieczni ś.p. trenera Józefa Kruka, 6 września zagrali w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Po wygranej z Czarnymi Kaźmierz kolejnym przeciwnikiem była poznańska Polonia. I tym razem Kruki okazały się lepsze.

Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy. Niestety 2 razy obita poprzeczka oraz jedna bramka strzelona ze spalonego powodowała,  że wynik długo utrzymywał się bezbramkowy. Swoją szansę mieli też rywale, ale fatalnie spudłowali.

Kibice doczekali się bramki w 36 minucie za sprawą Krzysztofa Zielińskiego. Był jedyny gol w tej części.

Po przerwie w 65 minucie Orły podwyższyły na 2:0. Strzelcem był Michał Baczyński. Już w 70 minucie kontaktowa bramkę strzeliła Polonia i emocje zaczęły rosnąć. Te podniósł jeszcze bardziej Dawid Kolat, gdy 5 minut później dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gospodarze nie pozwolili jednak wydrzeć sobie wygranej i to oni zagrają w następnej rundzie PP. Rywalem będzie czołowy zespół A-klasy - Nałęcz Ostroróg. Drużyna ta uchodzi za jednego z kandydatów do awansu do ligi okręgowej.

Poniżej zdjęcia z meczu, a już niebawem zapraszamy do obejrzenia relacji video z meczu.