Przejdź do głównej treści

Ponad 2000 nowych tablic rejestracyjnych

| Łukasz | Lokalne

Ponad 2000 nowych tablic rejestracyjnych

Już blisko 2300 nowych tablic rejestracyjnych wydał Wydział Komunikacji w obornickim Starostwie Powiatowym.

Przypominamy, że od marca Wydział Komunikacji wydaje nowe tablice rejestracyjne. Do tego czasu obowiązywały tablice składające się z kodu terytorialnego POB oraz z 4-znakowego wyróżnika. Od połowy marca zaszła istotna zmiana. Wydawane są bowiem tablice z 5-znakowym wyróżnikiem! W dniu dzisiejszym właściciele pojazdów otrzymują tablice z numerami POB 02260-POB02290.

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.