Wysokie wygrane Askonu i Ziomków

| Łukasz | Piłka nożna

Hat-trick Marcina Gory z Askonu

W niedzielę 23 października rozegrano 2 kolejkę spotkań Halowej Ligi OCS. Wysokie wygrane odnotowały zespoły Askon i Ziomki Bogdanowo.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie zwalniają tempa. Po wygranej w pierwszej kolejce 6:0 z Top Gol dziś w podobny sposób rozprawili się z drużyną Minimaxx. Po pierwszej części Askon prowadził 2:0. Już w piewszych sekundach drugiej odsłony góra podwyższył wynik na 3:0, a w następnych minutach skompletował hat-trick. Rywale próbowali sie odgryzać, ale Askonowi pomagały słupki i poprzeczka. Na osłodę Minimaxxowi pozostało tylko trafienie Rozmiarka. Ostatecznie jednak mistrz wygrał 6:1.

Wiele bramek padło w meczu Meduzy z Ziomkami. Już w pierwszej minucie Grabiarz zdobył prowadzenie dla tych drugich. Kolejne 2 bramki to jednak już celne strzały Meduzy. Przed przerwą jednak Ziomki zdołały wyrównać.

Po przerwie na prowadzenie 3:2 wyszli piłkarze Meduzy. Od tego momentu jednak do bramkii trafiały już tylko Ziomki. Przegrywając 3:4 Meduza skorzystała z możliwości gry 5 zawwodnikami w polu. Ziomki wykorzystały bezlitośnie pustą bramkę rywali i ostatecznie wygrały 7:3. Hat-trick zaliczył Szymkowiak.

Zarówno w pierwszym i ostatnim meczu zanotowano remisy 1:1. Z rana punktami podzieliły się zespoły Top Gol i Błysk. Popołudniem uczyniły to samo Centrum Ogrodnicze oraz Hakuna. Zespół z Bogdanowa moze zawdzięczać to swojej skuteczności. Przez wiele minut prowadził 1:0. Tuż przed przerwą Naparty powinien podwyszyć wynik na 2:0. Po zmianie stron to samo powinien uczynić Gromala. Niestety przeszkodził mu w tym W. Szrama, który wyręczył bramkarza rywali.

W ostatnim spotkaniu Lodziarnia przegrała z Browarami 2:4.

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.