Askon zrewanżował się Cotcie, Ziomki na remis z Browarami

| Łukasz | Piłka nożna

Gorzka grala z Lodziarnia Kalinowa

Niedziela 10 kwietnia była kolejnym dniem zmagań w obornickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. W najciekawszym spotkaniu liderująca Cotta przegrała z Askonem.

Cotta - Askon 1:3

Ostatni z zaplanowanych na dziś spotkań zapowiadał sie niezwykle atrakcyjnie. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Krzysztof Bednarek przypomnial o sytuacji z przed kilku miesięcy, gdy jego drużyna chciała przełożyć mecz, ale rywale nie przystali na propozycję. Mając tylko 3 zawodników Askon oddał więc mecz walkowerem.

Już w 20 sekundzie po zamieszaniu pod bramką Askonu piłka przetoczyła się tuż obok słupka. Kolejne minuty upływały przy bardzo wyrównanej grze. Więcej jednak opanowania zachowali w jednej z akcji zawodnicy Askonu i to oni objęli prowadzenie. Rywale chcieli szybko odrobić straty, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga część spotkania to prawdziwe oblężenie bramki Askonu. Cotta wzmocniona Krzyżanowskim za wszelką siłę starała się doprowadzić do wyrównania. To w końcu udało się. Spotkanie nabierało rumieńców z każdą sekundą, a gdy Askon ponownie wyszedł na prowadzenie, okazji strzeleckich nie brakowało dla żadnej ze stron.

Cotta odkrywała się coraz bardziej, a to przysłowiowa woda na koło młyńskie Askonu. Kolejne szybkie rozegranie z udziałem Bednarka dało trzecie trafienie. Choć Cotta straciła aż 3 bramki to jednak z przebiegu meczu zasługiwała na choćby drugą bramkę.

Browary - Ziomki 3:3

Trzykrotnie bogdanowski zespół obejmowal prowadzenie i za każdym razem je tracił. Wygrywając ten mecz mógł się zbliżyć do liderujących zespołów. Niestety Ziomki zagrały słabo w defensywie i stracily 2 punkty.

W pozostałyc spotkniach nie brakowało walki. Zarówno jedna jak i druga drużyna Gorzkiej liczyła na komplet punktów, ale musiały zadowolić się tylko jednym. Szczególnie zespół Błysku może byc zadowolony, bo z każdą minutą był idoczny upływ sił, a ostatnie minuty to było prawdziwe oblężenie jego bramki.

Oto komplet wyników z niedzieli 10.04.2016r.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.