Wyjazdowe zwycięstwo KS Auto Wicherek

| b. nogalski | Piłka nożna

Z Orlikiem KS zagra 22 marcaJeśli ktokolwiek myślał, że w sobotę 1 marca KS Auto Wicherek odniesie łatwe zwycięstwa, był w ogromnym błędzie. Niespełna tydzień po pierwszym spotkaniu drużyny M40.pl Poznań oraz Auto Wicherek Oborniki spotkały się po raz drugi. Sześć dni wcześniej na własnym parkiecie triumfowali oborniczanie wygrywając 4:0, tym razem poznaniacy postawili o wiele twardsze warunki, a bramka decydująca o zwycięstwie wpadła dopiero na minutę przed końcem spotkania.

Drużyna M40.pl Poznań niczym nie przypominała zespołu sprzed tygodnia. Twarda, fizyczna gra i szybkie kontrataki były zaskoczeniem dla leniwego od samego początku Auto Wicherka. Wykorzystali to gospodarze i przez dłuższą część pierwszej połowy musieliśmy grać ze świadomością konieczności odrabiania strat. W tej części spotkania ta sztuka niestety nam się nie udała i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1.

Po przerwie gra Auto Wicherka uległa zdecydowanemu polepszeniu, choć przez pewien czas graliśmy tak, jak byśmy bili głową w mur. Sygnał do ataku dał Tomasz Wicberger, który w tylko sobie wiadomy sposób z kilkunastu metrów umieścił piłkę w bramce rywala. Trzeba przyznać, że przez chwilę wszyscy zastanawiali się czy piłka faktycznie wpadła do siatki czy przeleciała obok słupka, gdyż po tym strzele bramkarz nawet nie drgnął.

Po chwili wynik podwyższył niezwylke skuteczny w ostatnim czasie Mikołaj Orczykowski i po raz pierwszy w tym spotkaniu Auto Wicherek objął prowadzenie. Niestety po indywidualnym błędzie i szybkim kontrataku zespół M40.pl zdołał doprowadzić do remisu i na kilka minut przed jego zakończeniem, mecz rozpoczął się dla nas od nowa. Na szczęście przebłysk geniuszu ikony polskiego Futsalu - Klaudiusza Hirscha sprawił, że na minutę przed końcem spotkania Auto Wicherek odzyskał prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Tym samym emocjonalny rollercoaster dotarł do mety, a cenne trzy punkty wróciły z nami do Obornik.

M40.pl Poznań 2:3 K.S. Auto Wicherek Oborniki

Strzelcy bramek dla KS Auto: Tomasz Wicberger, Mikołaj Orczykowski, Klaudiusz Hirsch

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.