Wicherki wygrały w Skwierzynie!

| b. nogalski | Piłka nożna

Nie mogło być innego scenariusza, jeśli oborniccy futsalowcy chcą liczyć się w walce o zajęcie czołowej lokaty. W meczu 5. kolejki II ligi Futsalu Auto Wicherek Oborniki pokonał na wyjeździe zespół Lions Skwierzyna 3:6 i tym samym zdobył pierwszy komplet punktów na obcym terenie.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha cały dorobek strzelecki uzbierali już w pierwszej połowie spotkania nie dając w tej części gry rywalom miejsca na zbyt dużo swobody. Druga połowa z kolei należała do gospodarzy, którzy całkowicie przejęli inicjatywę i kontrolę nad grą.

Od samego początku zauważalne było, że to Auto Wicherek jest drużyną dużo bardziej ułożoną taktycznie i z ciekawszym pomysłem na grę. Dowodem na to były stwarzane sytuacje i strzelone bramki. Do siatki rywali dwukrotnie trafiali Mikołaj Orczykowski oraz Marcin Antczak, a po jednym trafieniu dołożyli Mikołaj Siwecki i Bartosz Nogalski. Piłkarzom Lions Skwierzyny w tej części gry tylko raz udało się pokonać Gracjana Stankiewicza. Na przerwę w dużo lepszych humorach schodziła zatem drużyna Leszka Wicherka.

Ten humor nie udzielił się niestety w drugiej części meczu. Gospodarze z kolei musieli powiedzieć sobie w przerwie kilka ostrych słów, które podziałały na nich jak czerwona płachta na byka. Drugie dwadzieścia minut należały bowiem całkowicie do skwierzyńskich zawodników, którzy pokazali w tym okresie meczu niesamowity charakter i wolę walki. Ostatecznie drużyna Lions dwukrotnie pokonała debiutującego na ligowych parkietach Dawida Kopelciwa, który w drugiej połowie zastąpił Gracjana Stankiewicza. Auto Wicherek nie zdołał już więcej pokonać bramkarza gospodarzy, rozczarowując nawet w sytuacji sam na sam.

Lions Skwierzyna 3:6(1:6) K.S. Auto Wicherek Oborniki

ball  Mikołaj Orczykowski x 2, Marcin Antczak x 2, Mikołaj Siwecki, Bartosz Nogalski

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.