Wspaniała wygrana "Wicherków" nad liderem z Torunia!

| Łukasz | Piłka nożna

W rozegranym w niedzielne popołudnie 07.04.2013r. spotkaniu II ligi futsalu KS Auto Wicherek Oborniki pokonał TAF Euro-Drób Toruń 4:0 (1:0).

Od wczesnych godzin porannych zapowiadał się słoneczny dzień. Długo oczekiwana wiosna chyba już na stałe zapukała do naszych okien poprawiając wszystkim humory. Do tej radosnej atmosfery postanowili dołożyć także swoją cegiełkę futsaliści KS Auto.

Mecz z liderem z Torunia był ważnym dla obu zespołów. TAF zwyciężając z oborniczanami, przy stracie punktów Vamosu w Mosinie, mógł zapewnić sobie awans do I ligi. Gospodarze za to chcąc wywalczyć 3. miejsce musieli bezwzględnie pokonać torunian. Interesy obu zespołów były więc zgoła odmienne.

Pierwsza połowa to bardzo agresywna postawa "Wicherków". Próby przejęcia piłki już na połowie rywala oraz podwajanie krycia powodowało, że goście mieli problemy ze skutecznym przedzieraniem się pod bramkę Szymona Jankowskiego. Kiedy już im się udawało to na przeszkodzie stawał bramkarz, któremu w sukurs przychodziła ... poprzeczka. Wicherki, skupiający się przede wszystkim na defensywie, sporadycznie przedzierali się pod bramkę torunian, nie stwarzając większego zagrożenia. Kiedy wszyscy myśleli już o przerwie nieoczekiwanie prowadzenie objęli gospodarze. 40s przed upływem pierwszych 20 minut do bramki trafił Łukasz Laskowski.

Po zmianie stron agresywność gry torunian wzrosła. Gospodarze, których wspierał trener reprezentacji Polski Klaudiusz Hirsch, odpowiedzieli na to jeszcze większą zadziornością. Poziom zaangażowania w tym meczu "Wicherków" był zjawiskiem niewidzianym od wielu tygodni. To przyniosło wymierny efekt w postaci bramki Mikołaja Siweckiego. Wynik 2:0 dodał jeszcze większej pewności siebie gospodarzom. Goście walczyli dzielnie, ale ich determinacja skończyła się kolejna bramką Mikołaja Siweckiego!

3:0 to już był ostatni dzwonek dla torunian, aby spróbować odmienić losy spotkania. Piłka kilkukrotnie przelatywała wzdłuż bramki Szymona Jankowskiego, ale na szczęście nie było nikogo z rywali w pobliżu, kto mógłby dostawić do niej nogę. Nerwowo się zrobiło, gdy piłka trafiła w rękę Siweckiego i goście domagali się rzutu karnego. Sędziowie jednak nie dopatrzyli się przewinienia, uznając prawdopodobnie to zagranie za niecelowe.

Goście pogodzili się z porażką po 4. bramce dla gospodarzy. Jej strzelcem był Łukasz Laskowski, który zaczął dzisiejsze strzelanie i też je zakończył.

To było wspaniałe zwycięstwo KS Auto. Oborniczanie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Trudno dziś kogokolwiek wyróżnić, bo cała drużyna grała na bardzo wysokim poziomie. Warto na koniec odnotować jeden fakt. "Wicherki" grając przeciwko 5 rywalom w polu, po wycofaniu przez nich bramkarza, nie tylko nie stracili bramki, ale nawet ją strzelili! Ponieważ w drugim spotkaniu w Mosinie gospodarze przegrali 4:8 z Vamosem Gdańsk, za tydzień czekają sympatyków futsalu ogromne emocje. W sobotę 13 kwietnia przy ul. Obrzyckiej KS Auto powalczy o 3. miejsce z Orlikiem, a dzień później w Toruniu dojdzie do decydującego spotkania o 1. miejsce i awans do I ligi pomiędzy TAF-em a Vamosem.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.