"Wicherki" odczarowały gdański parkiet!

| eoborniki.pl za Vamos Gdańsk | Piłka nożna

IV kolejka fazy play-off to zwycięstwo lidera TAF Euro-Drób Toruń 6:4 na Orlikiem Mosina oraz remis Vamosu Gdańsk z KS Auto Wicherek. Wyniki te pozwoliły odskoczyć torunianom na 3 punkty gdańszczanom i umocnić się na pierwszej pozycji.

Mecz oborniczan prowadzony był w dobrym tempie od pierwszych minut i mógł się podobać kibicom. Dla gości mecz rozpoczął się wyśmienicie, bo już w 3 minucie objęli prowadzenie po strzale Łukasz Laskowskiego. Gospodarze potrzebowali 6 minut na wyrównanie. Po akcji Mateusza Osińskiego piłkę do bramki skierował Maciej Urtnowski.

"Wicherki" nie poddawały się. 2 minuty przed przerwą ponownie objęły prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej połowy znowu na prowadzanie wyszli goście, a strzelcem bramki był Majchrzak Marek. Na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu oborniczan.

Walczący o awans do 1. ligi gdańszczanie nie powinni pozwolić sobie w tym meczu na straty punktowe. Szczególnie grając na własnym parkiecie. Gdańszczanie wycofali więc bramkarza. Przewaga zawodnika w polu przyniosła efekt w 33 minucie. Po asyście Rafała Bujnowskiego wyrównał Piotr Wadowski.

Oborniczanie choć nie wygrali, to przełamali serię porażek. Pozostaje wierzyć, że punkt zdobyty na ciężkim terenie w Gdańsku, gdzie dotąd nikt nigdy nie zdobył żadnego punktu, zaowocuje jeszcze lepszą grą i kompletami punktów. Dwa ostatnie spotkania KS Auto rozegra przy Obrzyckiej. Jego rywalem będzie 7 kwietnia TAF Toruń, a tydzień później Orlik Mosina.

Vamos Gdańsk - KS Auto Wicherek 2:2(1:2)

0:1 Laskowski Łukasz w 2:38

1:1 Maciej Urtnowski w 8:49

1:2 Majchrzak Marek w 17:55

2:2 Piotr Wardowski  w 32:47

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.