"Wicherki" za słabe na lidera

| Łukasz | Piłka nożna

W swoim kolejnym meczu w lidze futsalu obornickie „Wicherki” przegrały w Hali OCS 3:5 z TAF Euro-Drób Toruń. Goście tym samym potwierdzili absolutną dominację w 2. lidze grupy pomorskiej.

Po rundzie zasadniczej 4 najlepsze zespoły będą dalej ze sobą rywalizować o awans do 1. ligi. Będą miały jednak zaliczone na swoim koncie tylko punkty zdobyte w meczach między sobą. Mecz więc był bardzo istotny dla gospodarzy, którzy mogli upiec 2 pieczenie na jednym ogniu: odebrać punkty konkurentowi do awansu i zapewnić sobie lepszy start w drugiej rundzie. Przegrana oznacza walkę do końca o awans do czołowej „czwórki”.

Obie drużyny od początku starały się agresywnie bronić szukając w tym okazji do zmuszenia rywala do błędu. Dla licznie zgromadzonej publiczności zawody mogły w początkowej części  się nie podobać. Tak naprawdę dopiero bramka Łukasza Laskowskiego w 8 minucie ożywił grę. Chwilę później powinno być 2:0 dla gospodarzy, ale najskuteczniejszy zawodnik KS Auto, Marek Majchrzak, tym razem fatalnie przestrzelił. Oczywiście wykorzystali to torunianie i już w 11 minucie doprowadzili do wyrównania. Goście nabrali pewności siebie i przejęli inicjatywę w meczu. Na szczęście do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część to prawdziwe „wejście smoka” w wykonaniu gości. Na początku 22 minuty strzelili bramkę, na którą zdołał jednak odpowiedzieć Kamil Ciesielski. Uśpieni gospodarze po chwili jednak stracili trzecią, a potem czwartą bramkę. „Wicherki” wycofały bramkarza co pozwoliło zdobyć optyczną przewagę. Przez dłuższy czas jednak nie przynosiło to upragnionego rezultatu. Strzał Mateusza Ostrowskiego obronił bramkarz TAF’u, który wielokrotnie ratował w tym meczu swoimi interwencjami swoją drużynę. W końcówce jednak lepszy okazał się kapitan oborniczan i zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Niestety, ale goście mieli już ich 5 w dorobku, a niedługo potem sędzia zakończył spotkanie. Jeszcze w ostatniej minucie czerwoną kartkę zobaczył Mikołaj Siwecki, który powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję toruńskiego zawodnika.

Oborniczanie oprócz 3 punktów stracili także miano niepokonanej na własnym parkiecie. Największą jednak stratą w niedzielę była kontuzja Tomasza Wicbergera, który musiał opuścić parkiet już w pierwszej połowie. Do zespołu powrócił w końcu kapitan Mateusz Ostrowski, który uczcił tą okoliczność zdobyciem bramki.

Futsal to szybka gra i chwila uwagi bywa kosztowna. Oborniczanie przespali początek drugiej odsłony meczu i zostali skarceni. Lider pokazał, że nie jest nim przypadkowo. Nie był tego dnia w najlepszej dyspozycji Szymon Jankowski, który szczególnie nie popisał się przy straconej pierwszej bramce, do czego sam się przyznał po meczu.

Na wywiad z bramkarzem „Wicherków” i skrót z meczu zapraszamy dopiero w weekend, za co serdecznie przepraszamy.

K.S. Auto Wicherek Oborniki 3:5 TAF Euro-Drób Toruń

Gole dla „Wicherków”: Łukasz Laskowski, Kamil Ciesielski, Mateusz Ostrowski

Żółta kartka: Mikołaj Siwecki

Czerwona kartka: Mikołaj Siwecki

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.