Auto Wicherek w kolejnej rundzie HPP

| eobornikiI za KS Auto Wicherek | Piłka nożna

KS Auto Wicherek Oborniki awansował do kolejnej rundy Halowego Pucharu Polski po wczorajszym (04.11.2012r.) zwycięstwie w turnieju rozgrywanym w Obornikach w ramach rundy wstępnej.  W hali przy ul. Obrzyckiej wystąpili oprócz gospodarzy: SMS Mosina, OranjeSport.pl Poznań oraz FC Aquilla Szczecin.

W pierwszym pojedynku dnia Auto Wicherek zmierzył się z drużyną z Mosiny. Dzięki dwóm bramkom Marcina Antczaka pokonali SMS 2:1. W drugim meczu OranjeSport.pl pokonał łatwo szczeciński FC Aquilla 4:0.

Następnym rywalem oborniczan był zespół z Poznania. OranjeSport.pl sprawiło wiele problemów gospodarzom. Zaczęło się od prowadzenia poznaniaków, które utrzymywali aż do ostatniej minuty pierwszej części spotkania, kiedy to najpierw Marek Majchrzak, a chwilę później Tomasz Wicberger wyprowadzili KS na prowadzenie. Po przerwie dzieło dokończył Marcin Antczak i Auto Wicherek wygrał ten mecz 4:2. Natomiast szczecinianie kolejny mecz przegrali w stosunku 4:0 – tym razem z Mosiną.

Przed ostatnią serią spotkań było już wiadomo, że nikt nie odbierze oborniczanom awansu. W swoim ostatnim spotkaniu pokonali 6:2 FC Aquilla. Na listę strzelców wpisali się: Mateusz Ostrowski (2x), Marek Majchrzak, Tomasz Wicberger, Łukasz Laskowski i Marcin Antczak. Na zakończenie dnia OranjeSport.pl pokonało SMS Mosinę 3:0, co pozwoliło poznaniakom zająć 2. miejsce.

Dla KS Auto Wicherek był to dobry sprawdzian przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi. Oprócz zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu dodatkowym plusem była skuteczność Marcina Antczaka, który strzelił w niedzielę najwięcej bramek (5).

Oto komplet wyników rundy wstępnej Halowego Pucharu Polski (Oborniki, 04.11.2012):

{phocagallery view=category|categoryid=49|limitstart=0|limitcount=0}

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.