XVI Memoriał Bernarda Kasperka i Tadeusza Kasperka (zdjęcia)

| Łukasz | Piłka nożna

Dziś 28.09.2012r. zakończył się XVI Memoriał Bernarda i Tadeusza Kasperków. W 2-dniowym turnieju organizowanym przez OCS pod egidą Tadeusza Ratajczaka udział wzięły 4 drużyny z gminy Oborniki.

Rywalizacja rozpoczęła się w środę 26.09.2012r. kiedy to uczestnicy rozegrali po 2 mecze. Dziś drużyny rozegrały swoje ostatnie mecze. W pierwszym dniu spotkania trwały 2x15 minut, a w ostatnim dniu 2x20 minut. Ostatecznie zwycięstwo odniosła SP2, przed reprezentacją wsi obornickich i SP4. Za podium znalazła się reprezentacja SP3. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Denis Andrzejewski, Mikołaj Lis, Patryk Tomaszewski i Patryk Bukowski. Drużyny otrzymały puchary z rąk dyrektora OCS Jacka Okpisza, a każdy z uczestników dostał dodatkowo pamiątkowy medal wręczany przez m.in. Zbigniewa Małchowskiego. Sędziami byli: Stanisław Manicki i Marian Lembicz, a opiekę medyczną sprawował Eugeniusz Gacek. Rywalizacja odbywała się na stadionie przy ul. Objezierskiej w Obornikach. Udział wzięło 60 chłopców, a w całej historii turnieju już 960.

W przyszłym roku turniej odbywać się będzie w jeden dzień.

{gallery}2012/sport/2012-09/28/memorial{/gallery}

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.