Ćwierćfinały Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

| UM Oborniki | Piłka nożna

Miniony weekend w Obornikach stał pod znakiem młodzieżowej piłki ręcznej. W progach hali Obornickiego Centrum Sportu odbył się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Gospodarz turnieju SKF KPR Sparta Oborniki awansował do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w swojej grupie. W wyniku losowania do Obornik przyjechały trzy silne zespoły: Zagłębie Lubin, Kusy Szczecin i Zagłębie Sosnowiec. Niestety po trzydniowych zmaganiach SKF Sparta Oborniki ostatecznie zajęła 3 m – ce za ,,Kusym’’ Szczecin i Zagłębiem Lubin i nie awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski.

Pierwszy mecz Sparta wygrała wysoko 41:27 z SPR Zagłębie Sosnowiec, dominując na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, przy żywo reagującej obornickiej publiczności. Drugiego dnia oborniczanie zmierzyli się z Zagłębiem Lubin. Tym razem szczypiorniści prowadzeni przez trenerów Arciszewskiego i Cebulskiego musieli uznać wyższość rywala. O ich porażce zadecydowała przede wszystkim nieuważna gra w ataku pozycyjnym, oraz brak skuteczności w ofensywie. Sparta uległa Zagłębiu 29:38 i aby awansować musiała pokonać w kolejnym meczu zespół ze Szczecina i to aż pięcioma bramkami. Młodzi spartanie od początku tego ostatniego meczu starali się jak najszybciej zdobyć pięciobramkowe prowadzenie. Niestety zbyt otwarta gra z tak silnym przeciwnikiem spowodowała, że do przerwy Sparta przegrywała aż dziewięcioma bramkami. W drugiej połowie oborniczanie systematycznie odrabiali straty, aby ostatecznie przegrać trzema bramkami 27:30. Gospodarze po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach zajęli trzecie miejsce i tym samym nie wywalczyli awansu do półfinałów.

Barw obornickiej drużyny w ćwierćfinałach bronili: Szymon Ratajczak (MVP meczu z Zagłębiem Sosnowiec), Artur Klopsteg, (MVP meczu z Zagłębiem Lubin), Sebastian Kustoń ( MVP meczu z ,, Kusym ‘’ Szczecin ), Jan Okpisz, Jonasz Ratajczak, Piotr Myszkowski, Kamil Haraj, Dawid Tepper, Jakub Bukowski, Jan Surma, Michał Eitner, Paweł Rybarczyk, Hubert Narożny. Trenerzy: Marek Arciszewski, Przemysław Cebulski.

SKF Sparta Oborniki dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tej prestiżowej imprezy oraz sponsorom: UM Oborniki, OCS Oborniki, ZS w Obornikach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Obornikach, Hotel Millenium, Teer, Rosset,  Jomat, Mediamax, CDN, Carpe Diem, Zakład Ogólnobudowlany Marian Człapa, Delbud, Eurodent, Kos – Bud, Piotr Wawrzyniak, Roman Garnec, A. Kaźmierczak – mechanika pojazdowa.

{gallery}2012/sport/2012-04/16/reczna{/gallery}

UM Oborniki

Skorpiony Bogdanowo pokonały KS Dębiec. To drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu!
Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...
Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.
 Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje o losie rozgrywek w sezonie 2019/2020 do 11 maja.