Skip to main content

Siłownia na powietrzu – jakie są zalety regularnego korzystania z niej?

| Artykuł sponsorowany | Na sportowo

Świadomość ludzi na temat własnego zdrowia i samopoczucia znacznie wzrosła, podobnie jak chęć dążenia do uzyskania sprawnej, wydolnej i zgrabnej sylwetki. Dlatego rosnącą popularnością cieszy się regularne korzystanie z siłowni. Alternatywą dla klubów sportowych są siłownie na powietrzu. Dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chcesz kompleksowo wesprzeć swoje zdrowie i samopoczucie, jednocześnie dbając o sylwetkę, kluczowe są systematyczne ćwiczenia. Jeszcze do niedawna osoby aktywne fizycznie wykonywały je głównie we własnym domu lub w klasycznych siłowniach. Dziś jednak świetną alternatywą jest siłownia na powietrzu. Poznaj jej największe zalety!

Wspieranie wydolności

Sport na świeżym powietrzu dostarcza organizmowi większe dawki tlenu, czego efektem będą m.in.: poprawa czynności serca, układu oddechowego i mózgu, stymulacja krążenia, usprawnienie metabolizmuWidocznie wzrośnie wydolność organizmu, czyli jego potencjał do wykonywania wysiłków z udziałem dużych grup mięśniowych bez jednoczesnych zaburzeń stanu równowagi (tzw. homeostazy) i bez oznak wczesnego zmęczenia. Wzrost metabolizmu sprawi natomiast, że tkanka tłuszczowa będzie spalana znacznie szybciej.

Hartowanie organizmu

Hartowanie organizmu to inaczej uodpornienie go na zmienne warunki pogodowe. Dlatego systematyczne korzystanie z siłowni na powietrzu bez względu na pogodę czy porę roku jest jednym z najlepszych sposobów na zahartowanie organizmu. Jakie są efekty takiego nawyku? Przede wszystkim znaczny wzrost odporności i zmniejszenie podatności na infekcje, a także łagodniejsze przechodzenie infekcji, jeśli już się rozwiną. Dodatkowo obserwuje się uelastycznienie skóry, poprawę odżywienia tkanek obwodowych, poprawę krążenia krwi oraz detoks organizmu.

Brak tłumów

Z siłowni na zewnątrz wciąż korzysta mniej osób w porównaniu do klasycznych siłowni w obiektach zamkniętych. Jeśli więc cenisz sobie przestrzeń, możliwość indywidualnego wykonywania ćwiczeń bez narażania się na komentarze i spojrzenia innych osób, a także samotność podczas treningu, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie strzałem w 10. Tym bardziej że możesz z niego korzystać bez względu na porę dnia. Siłownie na zewnątrz nie mają godzin otwarcia i zamknięcia. 

Możliwość wzbogacenia innego treningu

Siłownie na powietrzu mogą wzbogacić Twój codzienny jogging. Możesz skorzystać z dostępnych urządzeń w drodze z pracy do domu, aby pobudzić się do działania, jak również podczas codziennego spaceru z psem lub z dzieckiem. Także wracając z dowolnego innego treningu, możesz uzupełnić go ćwiczeniami na świeżym powietrzu. 

Niski koszt ćwiczeń

Zdecydowana większość siłowni na powietrzu dostępnych w Polsce to miejsca ze wstępem wolnym. Mogą z nich korzystać osoby starsze, dorośli, młodzież i dzieci wedle własnych potrzeb. Nie ma konieczności kupna karnetu czy opłacania pojedynczych wejściówek. Jeśli chcesz zadbać o wygląd i zdrowie, jednak nie chcesz stracić na to pieniędzy, koniecznie wypróbuj ćwiczenia na zewnętrznej siłowni.

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników. 

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.

Boksy rowerowe – wygodne i bezpieczne

Korzystanie z roweru, jako środka transportu jest nie tylko lepsze dla naszego zdrowia, ale również nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska w takim stopniu, jak robią to samochody.

Gamaja Rogoźno. Wrócili do treningów

Tenisistki i tenisiści Gamaja Rogoźno powrócili do treningów.