Znamy nowy termin Formoza Challenge

| eoborniki.pl, um oborniki | Biegi

Sympatycy Formoza Challenge dostaną szansę startu jeszcze w tym roku!

Wozy pancerne i wojskowe pojazdy na ulicach Obornik? Tak! To możliwe tylko przy okazji Formoza Challenge! Sympatycy tego niezwykłego będą mogli jednak zmierzyć się z trudami trasy! Nowy termin imprezy zaplanowany jest na weekend 5-6 września. Z pierwotnego terminu 6-7 czerwca organizatorzy zrezygnowali w związku z epidemią koronawirusa.

Tegoroczna Formoza niestety musiała być przełożona ze względu na pandemię koronawirusa - przypomina Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki. Liczy na jej organizację w póxniejszym okresie: Mam nadzieję, że uda się ją zorganizować jesienią. Jest to impreza, która na dobre zadomowiła się w Obornikach i promuje nasze miasto. Wiem, że wiele osób lz całej Polsce liczy na to, że będzie mogło przyjechać i wystartować na obornickim torze morocrossowym. Sami na to liczymy, ale zobaczymy jak się będzie rozwijała sytuacja w kraju - dodał Nowacki.

Informacje na temat Formozy znajdziecie w poniższym załączniku.

Formoza Challenge - wrzesień 2020

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.

Podsumowanie 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II

Organizatorzy 8. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II zapewnili uczestnikom niesamowitą pogodę, deszcz padał kilkanaście godzin przed biegiem, ale przed samym biegiem pojawiło się słoneczko. Po deszczowej pogodzie pozostała jedynie dodatkowa atrakcja w postaci błota na leśnym odcinku trasy.