Skip to main content

Młodzież z Polski i Niemiec w Starostwie Powiatowym

We wtorek Starostwo Powiatowe w Obornikach odwiedzili uczniowie biorący udział w wymianie młodzieży z Powiatu Obornickiego i niemieckiego Powiatu Luchow-Dannenberg. Z licealistami spotkał się Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek, który opowiedział o dotychczasowej współpracy pomiędzy polskim i niemieckim samorządem.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Akcesoria do iPhone'a: jakie gadżety będą przydatne? Podpowiadamy!

Telefony marki Apple cieszą się ogromną popularnością. Zwykle jednak na zakupie samego urządzenia się nie kończy - przydadzą się akcesoria, które ułatwią ci korzystanie ze smartfona na co dzień! W co warto zainwestować? Sprawdź najważniejsze akcesoria, w jakie warto się zaopatrzyć, jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a!

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Elektrody do spawania – klucz do jakości i trwałości spoin

Elektrody do spawania stanowią jeden z fundamentów sukcesu każdego procesu spawalniczego, wpływając bezpośrednio na jakość i trwałość spoiny. Są to kluczowe komponenty w spawaniu łukowym, gdzie odgrywają rolę medium przewodzącego prąd niezbędnego do wytworzenia łuku elektrycznego. Wybór odpowiedniego rodzaju elektrody ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla samej efektywności procesu spawania, ale także dla wytrzymałości mechanicznej połączenia, jego odporności na korozję oraz estetyki wykonania.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Sprawdź zawody przyszłości i dowiedz się, jakie są trendy na rynku pracy

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, bezpośrednio wpływając na popularność niektórych trendów oraz zapotrzebowanie na przedstawicieli konkretnych zawodów. Czy wiesz, które profesje według prognoz są określane mianem zawodów przyszłości? Poznaj aktualne trendy na rynku pracy i zastanów się, jak je wykorzystać w kontekście planowania własnej kariery.

Czytaj więcej

  • Utworzono .

Jak skonstruowane są przemysłowe bramy segmentowe?

Bramy wykorzystywane w przemyśle powinny wyróżniać się niezawodnością, łatwą obsługą i prostą konserwacją. System segmentowy — któremu poświęcimy niniejszy artykuł — to rozwiązanie skrojone na potrzeby obiektów przemysłowych oraz hal magazynowych, myjni i centrów logistycznych. Co warto o nim wiedzieć?

Czytaj więcej

  • Utworzono .