Skip to main content

KORTEZ TRIO w Obornikach

| T.Rojna | Muzyka

Wyjątkowy koncert przy skąpym oświetleniu i po brzegi wypełnionej widowni. W niedzielę 11 lutego w Obornickim Ośrodku Kultury wystąpił muzyk o którym jeszcze cztery lata wstecz mało kto słyszał. Obecnie cieszy się olbrzymią popularnością, czego dowodem jest fakt, iż bilety na obornicki koncert rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki na wiele dni przed koncertem.

KORTEZ a właściwie Łukasz Federkiewicz rozpoczął sam akompaniując sobie na gitarze, wykonując utwór zatytułowany „Niby nic”. Wyjątkowy, głęboki i lekko szorstki głos artysty już w pierwszym utworze wywołał wrażenie. W kolejnych utworach do Korteza dołączyli Aleksander Świerkot i Krzysztof Domański, a w programie występu usłyszeliśmy zarówno utwory z początków działalności artysty jak i zupełnie nowe. Wymieńmy kilka: „Pocztówka z kosmosu”, „Dobry moment”, „Zostań”, „Bumerang”, „Ćma barowa”, „Co myślisz ?” czy „Joe”.

Występujący muzycy to właściwie multiinstrumentaliści, w czasie koncertu wymieniali się instrumentami. Ich profesjonalizm wsparty bardzo dobrym nagłośnieniem oraz nietuzinkowym oświetleniem scenicznym to składowe tego wspaniałego koncertu. A oto kilka komentarzy krótko po koncercie z facebooka:

…Cudownie. Magicznie. Kiedy powtórka?...

…Jestem zafascynowana !!! Brawo…

…Było niesamowicie!...

…Było pięknie jak zawsze !...

…Bosko !...

Gość obornickiej publiczności poza rozdaniem wielu autografów z dedykacjami znalazł czas na rozmowę ze swoimi fankami i fanami. 

{phocagallery view=category|categoryid=287|limitstart=0|limitcount=26}

 

 

Three Faces w styczniu w RCK. Kim jest KIMI?

Już w styczniu zobaczymy na rogozińskiej scenie Three Faces. Jednym z członków grupy jest KIMI.

Nagrali teledysk na terenie OSiR w Rogoźnie

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie został nagrany teledysk do piosenki  The Time of My Life IżoLa.

Kwiat Jabłoni + Julia Pietrucha = wakacyjny chillout

„Drogi proste” to jest  magiczny kawałek muzyki  z udziałem rodzeństwa Sienkiewicz i Julii Pietruchy.

Nowa wersja piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry (film)

W święto zakochanych zadebiutował nowy teledysk do piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry.

Premiera nowego singla Libera!

Po wielu latach doczekaliśmy się kolejnej piosenki Libera. Artysta wczoraj opublikował piosenkę „Latarnie” stanowiącą zapowiedź nowej płyty, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Pan Demia i Pani Kara

Czasy mamy trudne, ale nie można się poddawać. Nawet w tak trudnych czasach można liczyć na ogromną pomysłowość wielu twórców, którzy swoją aktywnością podnoszą nas wszystkich na duchu i choć na chwilę pozwalają uśmiechnąć się.

Niesamowity Maanam - ich cudowne teksty piosenek!

Maanam to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Nie można nie znać tego zespołu. Charyzmatyczna Kora tworzyła jedne z najlepszych tekstów piosenek w Polsce, a reszta bandu dbała o niesamowite brzmienia, które miały otulić najpiękniejsze teksty piosenek. Nie...