The Endless River, to tylko Pink Floyd

pf

Magia. Magia muzyki. Mimo pewnego niedosytu ta płyta stała się już dla wielu osób muzycznym filarem ostatnich lat. Mowa o nowej płycie zespołu Pink Floyd, The Endless River.

Nowa płyta legendarnego zespołu to w przeważającej części instrumentalne kompozycje będące, jak mówi sam David Gilmour – hołdem dla Ricka Wrighta, nieżyjącego muzyka, jednego z twórców Pink Floyd. Premiera płyty miała miejsce 10.11.2014.

O wrażenia po wysłuchaniu nowego wydawnictwa poprosiliśmy Przemka Nowaczyka, muzyka i członka rogozińskiego zespołu CisHa:  

"Po pierwszym przesłuchaniu całej płyty mam niedosyt....składa się z krótkich(przeważnie) utworów instrumentalnych jakby skrawków czegoś niedokończonego. Słuchając czułem się jakbym obierał ze skórki owoc pomarańczy by dotrzeć do słodkiego miąższu - ostatniego utworu, ale skórek nie wyrzucam bo są przyjemnie pachnące. Nagrania pochodzą z sesji nagraniowej z 1993 roku i wówczas nie znalazły się na płycie nie bez powodu.

Fajnie, że ujrzało to światło dzienne i uzupełnia dyskografie PINK FLOYD. Okazuje się ,że nawet odrzuty z sesji nagraniowych były genialne i z czasem znajdą się na właściwym sobie miejscu. Nie zmienia to faktu że zespołu już dawno nie ma i nie będzie w przeciwieństwie do muzyki, która pozostanie na zawsze a najlepszym jej nośnikiem są nasze mózgi, bo kto raz usłyszał PINK FLOYD żyje z tą magiczną muzyką nawet o tym nie wiedząc"

Jakie są wasze odczucia, wrażenia po wysłuchaniu tej płyty?

Komentarze  

+1 #1 YOP 2014-11-11 02:16
Rany ten kawałek jest super. Biorę tą płytę w ciemno. Płynę razem z wami tą rzeką ...
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież