Skip to main content

TSA ... po prostu TSA

| eoborniki.pl | Muzyka

TSA ...  po prostu TSADzisiejszy (03.04.2014) koncert TSA w Obornickim Ośrodku Kultury był fenomenalnym spojrzeniem w przeszłość wielu koneserów muzyki rockowej. Polski zespół Tajne Stowarzyszenie Abstynentów  jest też według wielu uważany za prekursorów polskiego mocnego rocka. Tak, a dla wielu to po prostu TSA, czysta poezja polskiego rocka.

Na koncercie zjawiło się przede wszystkim pokolenie 40 latków, w czasie ich młodzieńczych lat TSA przeżywało swój punkt szczytowy kariery muzycznej. Dojrzali faceci (nadal MŁODZI!!), często już z brzuszkami usłyszeli dziś melodie z lat swojego młodzieńczego buntu.

TSA to nie była tylko muzyka, takie to były czasy, że słowo wolność kojarzyło się nie tylko z polityką a np. z wolnością słowa, wolnością wypowiadania, wolnością bycia innym. Melodyjne rockowe mocne uderzenie TSA dla wielu było i jest bardzo ważne w życiu.

Teraz Ci młodzieńcy przyprowadzili na koncert TSA swoje dzieci...

Dobra muzyka zawsze się obroni i nie potrzebuje dodatkowych adwokatów. Na koncercie zjawiło się sporo  młodzieży, która mimo ogromnej różnicy świadomości muzycznej równie emocjonalnie uczestniczyła w koncercie.

Pod sceną grupka osób od czasu do czasu tańczyła „pogo”, kręciła włosami ale przede wszystkim wyrażała satysfakcję płynącą ze słuchanej muzyki poprzez dynamiczne ruchy rękoma i śpiewanie wraz z wokalistą Markiem Piekarczykiem.

Czujemy niedosyt i liczymy na szybki powrót TSA do Obornik, a może do Rogoźna …

 

Pracujemy nad filmikiem z koncertu z OOK, są problemy techniczne, dlatego posluchajcie TSA z innego kocertu:

Luxtorpeda akustycznie? Koncert w OOK 22.04.2024!

Zespół Luxtorpeda wystąpi w OOK 23.04.2024 o godzinie 19:00 w OOK. Okazało się, że koncert może odbyć się w zmienionej formule!

Bartek Tecław powraca z nowym singlem "Mała Drama" - połączenie tanecznych rytmów z klimatem latino

Po rocznej przerwie Bartek Tecław, utalentowany wokalista muzyki tanecznej, zaskakuje swoich fanów nowym utworem pt. "Mała Drama". Tym razem artysta eksperymentuje ze stylem latino, wnosząc świeży i energetyczny akcent do swojej dotychczasowej twórczości.

Three Faces w styczniu w RCK. Kim jest KIMI?

Już w styczniu zobaczymy na rogozińskiej scenie Three Faces. Jednym z członków grupy jest KIMI.

Nagrali teledysk na terenie OSiR w Rogoźnie

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie został nagrany teledysk do piosenki  The Time of My Life IżoLa.

Kwiat Jabłoni + Julia Pietrucha = wakacyjny chillout

„Drogi proste” to jest  magiczny kawałek muzyki  z udziałem rodzeństwa Sienkiewicz i Julii Pietruchy.

Nowa wersja piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry (film)

W święto zakochanych zadebiutował nowy teledysk do piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry.

Premiera nowego singla Libera!

Po wielu latach doczekaliśmy się kolejnej piosenki Libera. Artysta wczoraj opublikował piosenkę „Latarnie” stanowiącą zapowiedź nowej płyty, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.