Gmina Oborniki bliżej przebudowy OOK

Gmina Oborniki blizej przebudowy ook obornicki ośrodek kultury fot um oborniki

Gmina Oborniki wykonała pierwszy ważny krok w stronę przebudowy Obornickiego Ośrodka Kultury.

Nie gasną dyskusje wokół przebudowy Obornickiego Ośrodka Kultury. Ogromna i kosztowna inwestycja zakłada modernizację istniejącej infrastruktury i dobudowę zdecydowanie większej części, w której znalazłyby się sale warsztatowe, widowiskowe i wyczekiwane przez oborniczan kino.

Takie, warte miliony, przedsięwzięcie wymaga znalezienia  określonego źródła finansowania. Dla naszego samorządu rozwiązaniem będzie partnerstwo publiczno-prywatne (PPP). Dziś realizowane z powodzeniem zarówno w krajach europejskich, jak i na całym świecie. Dla Obornik stanowi nowy i bardzo interesujący  instrument realizacji publicznych zadań. 

Warto jednak pamiętać, że po roku 2020, kiedy to środki unijne nie będą dostępne na twarde inwestycje, tylko te samorządy, które będą umiały realizować je w ramach PPP będą nadal skutecznie się rozwijać.

Współpraca taka, opiera się na długoterminowej umowie, która zakłada podział zadań i ryzyk między podmiot publiczny i inwestora prywatnego, gdzie na stronie prywatnej spoczywa obowiązek sfinansowania i przeprowadzenia całości (lub znacznej części) inwestycji oraz świadczenia w oparciu o nowo powstałą infrastrukturę usług, przy jednoczesnym czerpaniu z tego tytułu pożytków.

Realizację inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego poprzedza jednak sporo formalności. Pierwszy krok Gmina Oborniki ma już jednak za sobą. Podpisano umowę, obejmującą  przygotowanie przedrealizacyjnej analizy technicznej i finansowej, testu rynku (czyli zainteresowania przedsiębiorców przystąpieniem do projektu), a także świadczenie kompleksowych usług w całym procesie wyboru partnera prywatnego.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież