Na spotkanie kultur - W krainie kaktusów

na spotkanie kultur w kraju kaktusow

Meksyk był kolejnym tematem z cyklu "Na spotkanie kultur" w OOK. 

Kolejny wieczór z cyklu „Na spotkanie kultur” poświęcony był Meksykowi. W tą wirtualną podróż do tego egzotycznego kraju zabrali widownię Elżbieta Dzikowska; historyk sztuki, sinolog, ale w pierwszym rzędzie podróżniczka, autorka wielu książek, albumów fotograficznych i filmów, współautorka znanego cyklu telewizyjnego „Pieprz i wanilia” oraz Marek Tomalik z wykształcenia geolog, pasjonat i znawca Australii, twórca i organizator Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”, pisarz i publicysta, dziennikarz radiowy.

Fascynujące opowieści uzupełniły slajdy i filmy. Kolejnym gościem spotkania był pochodzący z Meksyku gitarzysta Roman Mendez. Artysta wykonał kilka utworów pochodzących z jego rodzimego kraju. Ponadto wystąpili Daniel Dobiegała oraz bracia Alfonso i Jorge Martinez czyli duet „Dos Amigos Obornicos”.

W czasie spotkania przeprowadzono quiz poświęcony Meksykowi a spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowano tygodniowy pobyt na półwyspie Jukatan ufundowany przez biuro podróży „Destino Mexico”. W losowaniu szczęście uśmiechnęło się do Pani Ireny Pietrek. Rozlosowano również 10 książek zawierających reportaże podróżników – „Pojechane podróże 2”. Na koniec spotkania odbyła się degustacja meksykańskich potraw przygotowanych przez restaurację „Kuchnia i strych”. Do nabycia były również książki i albumy podróżników.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież