To już XX lat chóru Con Brio

To juz xx lat choru Con Brio

W sobotni wieczór, 4 listopada kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego rozbrzmiał wyjątkową muzyką. Sprawcą tej niezwykłej atmosfery stał się działający przy parafii chór Con Brio, który właśnie tego dnia świętował swoje dwudziestolecie.

Ten niezwykły jubileusz wymagał odpowiedniej oprawy, dlatego chórzyści pod dyrekcją Marcjanny Nowak do rocznicowych występów zaprosili też znakomitych gości. Wraz z Con Brio wystąpiła Orkiestra Kameralna „Capella Samotulinus” z dyrygentem Remigiuszem Skorwiderem, działająca przy Szamotulskim Ośrodku Kultury oraz Bartłomiej Szczeszek tenor Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Po przepięknym koncercie, łączącym sakralną muzykę dawną z chóralnymi aranżacjami popularnych utworów przyszedł czas na podziękowania i gratulacje. Złożyli je w imieniu obornickich władz samorządowych Burmistrz Obornik, z przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Drewiczem, radnym Waldemarem Cyrankiem oraz wicestarosta Andrzej Okpisz. Życzenia składali też przyjaciele i sympatycy Con Brio, a przede wszystkim ich wierni fani, których po dwudziestu latach działalności chóru zgromadziło się naprawdę wielu.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że działalność Con Brio, ich talent i pasja potwierdzone licznymi nagrodami to ogromna duma obornickiej ziemi. Dlatego też w uznaniu zasług tych kapituła przyznała chórowi Con Brio medal „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.

 W imieniu kapituły zasługi zespołu przedstawił Paweł Drewicz, przytaczając uzasadnienie:

Chór Kameralny „Con Brio” rozpoczął działalność w 1997 r. Powstał z inicjatywy młodych pasjonatów muzyki, którzy postanowili rozwijać swoje talenty i dzielić się z innymi radością śpiewania. Przez 20 lat swojej pracy chór osiągnął wysoki poziom artystyczny prezentując w swym dorobku utwory muzyki poważnej i rozrywkowej, sakralne i świeckie. Chór „Con Brio” wpisał się w krajobraz kulturalny Ziemi Obornickiej. Swoimi występami uświetnia uroczystości gminne, państwowe i kościelne. Bierze udział w wielu koncertach organizowanych w Obornikach i regionie, a także za granicą. Chór „Con Brio” zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach chóralnych. W 2003 r. otrzymał puchar za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki na XIV Wielkopolskich Konfrontacjach Chórów. W 2008 r. otrzymał nagrodę specjalną na III Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Musica Sacra – Ars Liturgica” w Toruniu. W 2011 r. zdobył Srebrny Dyplom na VI Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”,  a w 2012 r. Srebrne Pasmo na I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej „Ave Maria” w Chojnicach. W 2015 r. zdobył I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej „Maryi Matce” w Poznaniu oraz II miejsce na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej „Vox Domini”. W ubiegłym roku otrzymał m.in. Złote Pasmo na VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni oraz II miejsce na Festiwalu Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych „Sedina Cantat”. Liczne nagrody i wysokie miejsca zdobył również na Łódzkim Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis”.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież