Wiersze Karola Wojtyły śpiewa Marcin Styczeń

Wiersze Karola Wojtyły śpiewa Marcin Styczeń

W ramach kolejnych Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanych przez Stowarzyszenie „Akcja Katolicka” w sobotę 14 października w kościele pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach wystąpił Marcin Styczeń.

Marcin Styczeń  z wykształcenia jest dziennikarzem a z zamiłowania to pieśniarz, kompozytor i autor tekstów.  W radiowej Jedynce z Ernestem Bryllem prowadzi audycję  „Oj, gębo moja” o polskiej tożsamości.

W sobotnim koncercie artysta zaprezentował utwory do wierszy Karola Wojtyły pochodzące z płyty "Pieśń o Bogu ukrytym". Usłyszeliśmy miedzy innymi: „Dalekie wybrzeże ciszy”, „To przyjaciel”, „Co to znaczy , że tyle dostrzegam” i inne,  oraz „Nie o myślenie proszę”,  piosenkę do tekstu Ernesta Brylla. Pieśniarzowi akompaniowali: Tomasz Pfeiffer na gitarze, Paweł Puszczało na gitarze basowej i Karol Domański na perkusji. Artystyczny dorobek Marcina Stycznia to osiem płyt, pięć z nich powstało we współpracy z poetą Ernestem Bryllem.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież