Kiedy ruszy rozbudowa OOK?

Kiedy ruszy rozbudowa ook

Nadal nie wiadomo kiedy ruszy rozbudowa Obornickiego Ośrodka Kultury.

W ostatnim czasie informowaliśmy o zagrożeniu zamknięcia OOK. Ma to związek z wieloma uchybieniami pod kątem bezpieczeństwa p.-poż. Zmusi to Gminę do znalezienia środków na dodatkowy remont. Na wykonanie prac poprawiających bezpieczeństwo jest czas do marca 2018r.

Oborniczanie czekają jednak na rozbudowę OOK. Gmina przymierzała się do 2 różnych wariantów. Jednym było skorzystanie z programu Jessica. Drugim było utworzenie spółki z Bankiem Gospodarki Krajowej. Wiele wskazuje na to, że Burmistrz Obornik nie skorzysta z żadnego z tych rozwiązań. Co zatem z planami rozbudowy Obornickiego Ośrodka Kultury?

Pojawił się nowy pomysł. Gmina nie chce zadłużać się na wiele lat. Władze chcą jak najrozsądniej podejść do wydatków. W ten sposób znaleziono koncepcję na pozyskanie środków na budowę OOK. W 2018r. będzie realizowana jedna z większych inwestycji. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej po torach wronieckich oznacza wydatek rzędu ok. 8 mln zł. 85% tej kwoty zostanie zwrócona z funduszy unijnych. Gmina odzyska te pieniądze pod koniec 2018r. W 2019r. Gmina mogłaby zrealizować rozbudowę OOK ze środków, które będą w jej posiadaniu.

Można uznać to rozwiązanie za rozsądne. Jedynym minusem jest to, że na komfortowe warunki w OOK będziemy czekać rok dłużej.

O tym, kiedy rozpocznie się jedna z najdłużej oczekiwanych inwestycji w Obornikach poinformujemy niezwłocznie, kiedy pojawi się taka decyzja. Przypominamy także, że nadal trwają konsultacje w sprawie projektu Ośrodka.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież