Kolejny dzień dla kinomana, i nie tylko.

filmy

 

W roku 2015 Obornicki Ośrodek Kultury  pod hasłem „Filmowe Piątki” rozpoczął wyświetlanie filmów. Była to naturalna odpowiedź na potrzebę wynikającą z braku  kina w Obornikach. I tu nasuwa się pytanie dlaczego wyremontowane kino, kino mogące konkurować z kinami poznańskimi w wyniku reform ustrojowych musiało zakończyć swoją działalność.

Wracając do projekcji w OOK, sceptycy uważali że nic z tego nie wyjdzie i mimo że sala widowiskowa ośrodka nie jest salą kinową projekcje z czasem zyskują coraz więcej zwolenników. Pracownicy ośrodka dokładają wszelkich starań aby wyświetlane filmy były produkcjami które co dopiero weszły na ekrany kin. Krótko po premierze udało się wyświetlić obraz Jana Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” czy „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. W ramach cyklu odbyła się też prelekcja poświęcona historii polskiego kina którą wygłosił Wiesław Kot, wykładowca akademicki, znawca literatury ale również kina i filmu. Na marzec ośrodek kultury przygotował  kolejne propozycje.

 „LEGO Batman”  / produkcja Dania USA 2017r./

Jest w tym filmie scena, w której młodziutki Dick Grayson  po raz pierwszy zwiedza bat-jaskinię. Podziwiane z bliska pojazdy, gadżety oraz garderoba Mrocznego Rycerza wprawiają zafascynowanego nim sierotę w stan uniesienia bliski ekstazy. W tej komedii o herosach w trykotach znalazło się   wystarczająco dużo miejsca na wiarygodnie opowiedzianą, wzruszającą historię rodzinną z morałem. Za to, że działa ona  bez zarzutu, odpowiedzialni są również autorzy dubbingu. Reżyseria Chris McKay, scenariusz Seth Grahame-Smith, Chris McKenna, Erik Sommers, Jared Stern i John Whittington. Obsada /głos/ Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes, Zach Galifianakis, Jenny Slate, Jason Mantzoukas, Conan O’Brien i inni.

Na seans zapraszamy 16 marca 2017r. początek seansu g. 14.15.  Bilety w cenie 18/16 zł.

„La La Land” /produkcja USA 2016r./

Znajdziecie tu zarówno brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu jak i kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce. Ona pracuje w kawiarni i bezskutecznie ubiega się o role na przesłuchaniach. On jest bezrobotnym pianistą marzącym o własnym klubie jazzowym. Choć pierwsze spotkanie bohaterów nie zwiastuje miłości do grobowej deski, romans i tak wydaje się nieunikniony. Film wydaje się być  murowanym kandydatem do przyszłorocznych Oscarów. Reżyseria i scenariusz Damien Chazelle, w rolach głównych: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, Rosemarie DeWitt, Finn Wittrock, Callie Hernandez, Sonoya Mizuno, Jessica Rothe i inni.

Na seans zapraszamy 16 marca 2017r. początek seansu g.16.00. Bilety w cenie 18/16 zł.

„Pokot” /produkcja Polska, Czechy, Niemcy i Szwecja 2017r./

 Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynier Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze. Reżyseria Agnieszka Holland i Kasia Adamik, scenariusz Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland.  W rolach głównych: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Andrzej Konopka, Tomasz Kot i inni.

Na seans zapraszamy 16 marca 2017r. początek seansu g.18.15. Bilety w cenie 18/16 zł.

„Ciemniejsza strona Greya” /produkcja USA 2017r./

Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana... Reżyseria James Foley, scenariusz Niall Leonard. W rolach głównych: Dakota Johnson, Jamie Dornan,  Eric Johnson, Eloise Mumford, Bella Heathcote, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk i inni.

Na seans zapraszamy 16 marca 2017r. początek seansu g.20.30. Bilety w cenie 18/16 zł.

Bilety do nabycia w sekretariacie Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach przy ul. Armii Poznań 18. Bliższe informacje pod numerami telefonów 606 600 494 / 61 29 61 424.

 

 

 

        

 

 

           

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież