Połajewo – dudziarze z Polski i Europy.

Koncert dudziarzy 20170114 005

 

W  dniach 14-15 stycznia br. w kościołach, salach, na ulicach miast i wsi naszego regionu rozbrzmiewało kolędowanie w wykonaniu artystów ludowych z Portugalii, Francji, Słowacji, Białorusi, Beskidów i Wielkopolski.

Te unikalne i bardzo ciekawe koncerty odbywały się w ramach XVII Międzynarodowych Spotkań Kolędników pod hasłem „Do szopy, hej pasterze – dudziarze”. Organizatorem spotkań była Gmina Połajewo gdzie też w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy. Współorganizatorem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Czarnkowie.

Obornickim akcentem tych spotkań był występ dudziarzy w kościele farnym. Szczególnym kolorytem wyróżnił się cztero-osobowy zespół francuski. Ponadto wystąpili muzycy ze Słowacji, Białorusi i okolic Poznania.  Bardzo dobry warsztat muzyczny wykonawców oraz warunki akustyczne obornickiego kościoła  zapewniły niepowtarzalne doznania. Gospodarz, ks. dziekan Józef Kamzol wręczając artystom drobne upominki podziękował za nietuzinkowy koncert.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież