fbpx

Połajewo – dudziarze z Polski i Europy.

Koncert dudziarzy 20170114 005

 

W  dniach 14-15 stycznia br. w kościołach, salach, na ulicach miast i wsi naszego regionu rozbrzmiewało kolędowanie w wykonaniu artystów ludowych z Portugalii, Francji, Słowacji, Białorusi, Beskidów i Wielkopolski.

Te unikalne i bardzo ciekawe koncerty odbywały się w ramach XVII Międzynarodowych Spotkań Kolędników pod hasłem „Do szopy, hej pasterze – dudziarze”. Organizatorem spotkań była Gmina Połajewo gdzie też w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy. Współorganizatorem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Czarnkowie.

Obornickim akcentem tych spotkań był występ dudziarzy w kościele farnym. Szczególnym kolorytem wyróżnił się cztero-osobowy zespół francuski. Ponadto wystąpili muzycy ze Słowacji, Białorusi i okolic Poznania.  Bardzo dobry warsztat muzyczny wykonawców oraz warunki akustyczne obornickiego kościoła  zapewniły niepowtarzalne doznania. Gospodarz, ks. dziekan Józef Kamzol wręczając artystom drobne upominki podziękował za nietuzinkowy koncert.