Oborniki. Kolejny spektakl.

teatr ook

 

W ramach projektu „TEATR POLSKA” 5 września br. w Obornickim Ośrodku Kultury  Teatr  Wierszalin ze Supraśla wystawił  „Wziołowstąpienie” wg Piotra Tomaszuka.

 

„Wziołowstąpienie wyrasta na żywej tradycji wsi podlaskiej, gdzie szeptuchy i szeptuni szepczą swoje zamowy ze skutkiem potężniejszym niż gdzie indziej. Spektakl jest komedią o życiu, zdrowiu i śmierci, o lokalnej magii i medycynie naturalnej. Spektakl przedstawia sceny z życia pięciorga przyjaciół – od dzieciństwa do starości, na tle współczesnych realiów podlaskich – od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku aż do dni dzisiejszych.  W wymiarze symbolicznym to opowieść o przemijaniu i poszukiwaniu sensu ludzkiego istnienia. Komizm sytuacyjny, humor słowny, absurd i groteska splatają się z refleksyjną zadumą. Efekt potęgują rubaszne dialogi, wypowiadane w gwarze podlaskiej. Przedstawienie jest wartkie, rytmiczne, zróżnicowane pod względem muzycznym i choreograficznym. Oryginalna scenografia uzupełniona jest o projekcje multimedialne.”  

/z materiałów promocyjnych przedstawienia/

Obsada:

- Kastuś -  Rafał  Gąsowski

- Werek - Dariusz Matys

- Józuk -  Bartek Olszewski

- Natalka -  Monika Kwiatkowska

- Nastusia - Sylwia Nowak

- Prof. Konstanty Organ-Szczątkowski -  Piotr Tomaszuk

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież