Kolejna edycja "Oborniki - Nasze miasto nocą" za nami

Palac w Rudkach

W sobotę 21 maja odbyła się kolejne edycja nocy muzeów w Obornikach. Tym razem uczestnicy projektu zwiedzili pałac w Rudkach, kościół i szkołę w Maniewie oraz obornicką oczyszczalnię ścieków.

Biuro Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego oraz Obornicki Ośrodek Kultury po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zapewniła rozrywkę dla blisko 150 osób. Chętnych było jak zawsze więcej, więc już dziś oraganizatorzy myślą nad zmianą formuły tego projektu.

Już tradycyjnie wszyscy zebrali się przy Obornickim Ośrodku Kultury. Stąd autobusy wyruszyły w 3 różnych kierunkach. Jadący pierwszym autokarem najpierw dotarli do Maniewa. Tam Anna Górowska przybliżyła historię kościoła oraz Radzimia, którego upadek przyczynił się do rozwoju Maniewa.

Uczestnicy nocy muzeów mieli też okazję do obejrzenia nowego budynku szkoły w Maniewie i zapoznania się z historią szkolnictwa w tej miejscowości. Wiedzą tą dzieliła się dyrektor SP Danuta Jagodzińska.

Pałac w Rudkach to kolejny przystanek. Budowla dziś nie jest w najlepszym stanie, ale wkróce to się zmieni. Nowy właściciel obiektu zamierza przekształcić pałac w hotel z salą konferencyjną. XIX-wieczny klasycystyczny obiekt stanie się więc wizytówką Obornik. O jego historii mówił Krzysztof Nowacki.

Ostatnim miejscem zwiedzania była oczyszczalnia ścieków. Obiekt zarządzany przez PWiK jest ciągle rozbudowywany. Z tajemnicami działania systemu mechaniczno-biologicznego dzieliła się Barbara Ciesielska. Jak się okazało oczyszczanie ścieków nie jest łatwe, a skuteczność procesu zależy od temperatury ścieków.   

Finał miał miejsce w Obornickim Ośrodku Kultury. Tam na uczestników zwiedzania czekały ciepłe napoje oraz placki. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowano nagrody, a na koniec wszyscy zapoznali się z wizualizacją rozbudowy Ośrodka. 

Serdeczne podziękowania należą się nie tylko organizatorom, ale także właścicielom obiektów za ich udostępnienie oraz oprowadzącym po nich. Do zobaczenia za rok!

Komentarze  

+1 #1 Oborniczanin 2016-05-30 19:37
Wszystko wszystkim ale zwiedzanie oczy[censored]n i ścieków w edycji noc muzeów to naprawdę trzeba być wybitnym.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież