Finał Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów „mikroFONIA 2016”.

makrofonia

Przeglądy muzyczne dla młodzieży organizowane są w Obornikach od wielu lat, a już piąty raz  pod hasłem „mikroFONIA”.  

W dniach 6 i 7 kwietnia odbył się finał powiatowy tego przeglądu w którym wystąpili młodzi adepci muzykowania wyłonieni w eliminacjach gminnych. Łącznie do konkursu przystąpiło 57 podmiotów wykonawczych /wokalistów i instrumentalistów/. Tak jak w eliminacjach gminnych występujący zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe.

Trudnego zadania oceny występujących podjęli się: Urszula Lidwin, Andrzej Kosowski i Jan Galasiński – grupa wokalna oraz Robert Stachowiak, Mariusz Kozłowski i Robert Płócienniczak – grupa instrumentalna. Wszyscy jurorzy są zawodowymi muzykami.

Po przesłuchaniach i burzliwych obradach jurorzy wyróżnili:

  • w grupie od I do III klasa szkoły podstawowej  wokalistów: Aleksandrę Łój, Amelię Steinke, Igora Noskowiaka i Wiktorię Kulupę.
  • w grupie od IV do VI klasy szkoły podstawowej wokalistów: Sandrę Kamińską, Oliwię Ratajczak, Laurę Chrzanowską , Sarę Frankiewicz, Olimpię Laube, Mikołaja Stachowiaka oraz zespół „TALDEO” w składzie: Julia Stroińska, Laura Chrzanowska, Małgorzata Wrzeszcz i  Weronika Michalak,  pianistki: Wiktorię Gorońską i Marię Pilarską, saksofonistę Jakuba Nadolińskiego i trio instrumentów dętych w składzie: Martyna Koszna – klarnet, Kacper Koszny – trąbka i Kordian Nowicki – saksofon.
  • w grupie gimnazjalistów wokalistów: Oliwię Koślakowicz, Karolinę Steinke, Weronikę Strzępkę, Joannę Hinz i Szymona Brzezińskiego, pianistki: Marię Bukowską i Dominikę Zawiską.
  • w grupie ponadgimnazjalnej  wokalistów: Magdalenę Frąszczak, Marcina Bunalskiego, Daniela Dobiegałę, Martę Kaniewską i Agatę Niedzielską.

Młodzież która prezentowała się w tym finale pokazała że lubi śpiewać i grać i robi to coraz lepiej. Jurorzy podkreślali widoczny postęp w edukacji muzycznej u tych którzy kolejny raz wystąpili w przeglądzie. Wskazali również elementy na które należy położyć nacisk  w dalszej nauce muzykowania. Reasumując, potencjał  muzyczny jest i warto go wykorzystać.

Zwieńczeniem tegorocznej „mikroFONII” będzie „Koncert Laureatów” na który zapraszamy do Obornickiego Ośrodka Kultury 16 kwietnia o godzinie 17.00 W koncercie zobaczymy wyróżnionych w finale powiatowym a gościem specjalnym będzie Mirosława Drozd. W jej wykonaniu usłyszymy niezapomniane piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

 

          

Komentarze  

#1 YOP 2016-04-15 20:55
Fajna impreza
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież