MikroFONIA 2016 – eliminacje gminne.

makrofonia m

Wieloletnią tradycją Obornickiego Ośrodka Kultury jest organizowanie przeglądów muzycznych dla młodzieży szkolnej. Jest to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich sił w muzykowaniu grając lub śpiewając.

 

Pod nazwą Powiatowy Przegląd Młodych Talentów „mikroFONIA” przegląd ten odbywa się po raz piąty i jest kontynuacją poprzednich tego typu imprez cieszących się zawsze  dużą popularnością wśród młodzieży.

Obecne zasady przewidują eliminacje gminne które wyłaniają wyróżniających się wokalistów i instrumentalistów którzy biorą udział w przeglądzie powiatowym.

Dnia 11marca odbyły się eliminacje w Ryczywole, 7 marca w Rogoźnie a 9 i 10 marca w Obornikach.  Do rywalizacji zgłosiło się:

- w Ryczywole 16 wokalistek i wokalistów oraz 5 instrumentalistów

- w Rogoźnie 44  wokalistek i wokalistów oraz 4 instrumentalistów

- w Obornikach 41 wokalistek i wokalistów, 5 zespołów wokalnych oraz 29 instrumentalistów

Regulamin przewiduje podział zgłoszonych na grupy wiekowe zarówno w grupie śpiewających jak i grających i tak:

I  grupa -  uczniowie klas od 1 do 3 ze szkół podstawowych

II  grupa -  uczniowie klas od 4 do 6 ze szkół podstawowych

III grupa -  uczniowie gimnazjum

IV  grupa -  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

  

Awans do  finału powiatowego z Ryczywołu otrzymali: Amelia Bogacz, Sandra Kamińska, Edyta Furtak, Oliwia Ratajczak, Małgorzata Szymańska, Weronika Skorwider, Patryk Strzępka, Szymon Brzeziński, Estera Leszczyńska i Weronika Strzępka – wokaliści. Marta Woźniak i Krystian Luty – pianiści i trio instrumentów dętych w składzie Martyna Koszna  - klaenet, Kacper Koszny – trąbka oraz Kordian Nowicki – saksofon altowy. Trudnego zadania oceny młodych adeptów muzykowania  podjęli się zawodowi muzycy: Lech Faron, Marcin Samolczyk oraz Robert Stachowiak. 

Awans do finału powiatowego z Rogoźna otrzymali: Tom Barczak, Helena Stanicka, Lukrecja Szafrańska, Franciszek Drzazgowski, Julia Samolak, Liliana Szrejter, Sara Frankiewicz, Dominika Strzępka, Ada Ptaszyńska, Joanna Hinz, Maciej Nowicki, Aleksandra Hampel, Łukasz Sołtys, Magdalena Frąszczak, Marta Kaniewska i Magdalena Blacha – wokaliści. Jakub Nadoliński – saksofonista, Grzegorz Stanicki – trębacz, Dominika Zawiska – pianistka i Kamil Szewczak – gitarzysta. Tradycyjnie występujących oceniali nauczyciele  z rogozińskich szkół czyli: Marzena Działo, Małgorzata Lang, Ewelina Citar, Anna Grabińska, Joanna Kania, Alicja Marchwiak i Robert Dobrogowski. Szacowne grono pracowało pod przewodnictwem znanego obornickiego muzyka Marcina Samolczyka.

Awans do finału powiatowego z Obornik otrzymali: Igor Noskowiak, Weronika Fabke Jarusz, Wiktoria Kulupa, Aleksandra Łój, Amelia Steinke, Laura Chrzanowska, Olimpia Laube, Mikołaj Stachowiak, Oliwia Koślakiewicz, Karolina Steinke, Daniel Dobiegała, Agata Niedzielska, Julianna Stachowiak i Marcin Bunalski – wokaliści. Zespół wokalny „TALDEO” w składzie: Julia Stroińska, Laura Chrzanowska, Małgorzata Wrzeszcz i Weronika Michalak. Zuzanna Majchrzak, Wiktoria Gorońska, Maria Pilarska, Hubert Zieliński, Maria Bukowska, Karolina Garstkiewicz, Wiktor Matouszek i Sara Gawlik – pianiści oraz Maja Chylińska grająca na keyboardzie. Oceny wokalistów podjęli się: wokalista i instrumentalista Paweł Bączkowski, solista Teatru Muzycznego w Poznaniu Jan Galasiński oraz wokalistka i animatorka kultury Honorata Dobrogowska/ przewodnicząca jury /. Występ instrumentalistów ocenili: trębacz Mariusz Kozłowski, perkusista Tomasz Jaszyk a zespołowi przewodniczył pianista Robert Płócienniczak.

Reasumując, mamy młodzież chętnie muzykującą. Świadczy o tym liczba zgłoszonych do udziału w przeglądach. Zgodnie z opinią jurorów widać postępy u tych którzy nie pierwszy raz wystąpili w tym przeglądzie. Podkreślano również że wielu ma duży potencjał muzyczny który warto wykorzystać.  Według oceniających wokaliści muszą popracować nad dykcją oraz trafniej dobierać repertuar. Awansowanym życzymy dobrego występu w  powiatowym finale na który zapraszamy do Obornickiego Ośrodka Kultury 6 i 7 kwietnia 2016 roku. 

       

Cała galeria zdjęć -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/263-mikrofonia-2016-eliminacje-gminne.html                  

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież