Artyści z Kijowa w Obornikach.

ook kijow

Nie słabnącym powodzeniem wśród obornickiej publiczności cieszy się "Lekka muza". 25 stycznia w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny, już 46 koncert tego gatunku zatytułowany „Noworoczna Gala Operetkowa”.

Wyjątkową atrakcją  koncertu był udział artystów z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. W obornickim przedstawieniu wystąpili: Nataliia Usatiuk- sopran, Tetiana Czaban- sopran, Dmitriy Ivanczenko- tenor, Alexander Ostrovsky- tenor oraz znany poznański artysta- Bartosz Kuczyk.

Artyści kijowscy wystąpili w Obornikach w ramach tournée po Polsce którego jednym z organizatorów była Pani Aleksandra Kamińska, dobrze znana miłośnikom operetki.

W poniedziałkowym koncercie mieliśmy przyjemność usłyszeć między innymi:

- walc z operetki „Paganini” F. Lehára, „Miłość to niebo na ziemi”

- arię z operetki „Kraina uśmiechu” F. Lehára,  „Twoim jest serce me”

- arię z opery „Rigoletto” G. Verdiego, „La donna é mobile”

- duet z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehára, „Usta milczą dusza śpiewa”

- arię z operetki „Baron cygański” J. Straussa, „Wielka sława to żart!”, czy pieśń R. Stolza wykonywana niegdyś przez  Jana Kiepurę- „Brunetki blondynki”.

Przedstawienie prowadził były dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Daniel Kustosik.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież