„Podzielmy się pasją”

IMG 5757m

Od trzech lat Liceum Ogólnokształcące w Obornikach realizuje projekt pod tytułem „Podzielmy się pasją”. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie uczniów tej  szkoły, prezentowanie ich zainteresowań i osiągnięć. Dyrektor liceum Pani Agnieszka Katarzyna Balcerowiak zaproponowała Agacie Niedzielskiej, uczennicy tego liceum zorganizowanie koncertu w którym to właśnie Agata zaprezentuje swoją wielką pasję czyli śpiewanie.

 

Talent Agaty został zauważony już w szkole podstawowej, a kolejni nauczyciele muzyki to potwierdzali. Sumienna praca pod okiem wyżej wymienionych zaowocowała tym że przyszłoroczna maturzystka ma za sobą  swój pierwszy recital który odbył się 13 grudnia w Obornickim Ośrodku Kultury. Było uroczyście, na stolikach białe obrusy i świece, w szwedzkim bufecie herbata, kawa, ciasto, przekąski a na scenie piękna dekoracja.

W recitalu Agaty wystąpili: Michał Szóstek – instrumenty klawiszowe, Leszek Mutch – gitara basowa, Krzysztof Warguła – saksofon altowy, Jerzy Konopa – saksofon tenorowy, Bartosz Milewski – trąbka, śpiew, Jeremiasz Baum – gitara, Jakub Koza – instrumenty klawiszowe, Weronika Siwecka –gitara, śpiew, Tomasz Rajewski – perkusja, Piotr Krogulec – gitara oraz Dajana Runowska,  Natalia  Łaszczewska i Kornelia Maślanka – śpiew.

W programie koncertu znalazły się między innymi utworu:

- „Jeszcze się tam żagiel bieli” autorstwa W. Młynarskiego i W. Korcza z repertuaru A. Majewskiej.

- „Tańczące Eurydyki” autorstwa E. Rzemienieckiej, A. Wojciechowskiego i K. Gärtner z repertuaru A. German.

- „Żurawie origami” autorstwa M. Koteluk i P. Krawczyka z repertuaru M. Koteluk.

- „What the World need’s now” autorzy H. Dawid i B. Bacharach z repertuaru Jackie De Shannon.

Z inicjatywy Agaty Niedzielskiej wolontariusze stowarzyszenia „Ludzki Gest” zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie malutkiej Roksany Stańko. Dzięki  hojności uczestników koncertu udało się zebrać 2150 zł. Pieniądze zostały przelane na konto Roksany.

W przygotowanie i organizację tego koncertu zaangażowanych było wiele osób; między innymi koleżeństwo Agaty z klasy, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach Pani Agnieszka Katarzyna Balcerowiak, Dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury Pan Adam Krasicki. Tą drogą główna bohaterka recitalu dziękuje wszystkim za pomoc.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież