„SKOWRONKI” śpiewały w obornickiej farze.

IMG 5123 m

Chór dziewczęcy działający przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu dnia 6 grudnia wystąpił w kościele farnym w Obornikach. Chór powstał w 1950 roku a założycielem była Mirosława Wróblewska. Obecnie zespół ogółem liczy 130 osób pracujących w kilku grupach.

Do Obornik przyjechało 45 chórzystek. Ta grupa jeszcze w grudniu wybiera się  z koncertem do nowojorskiej Carnagie Hall. Dyrygentem chóru jest Alicja Szeluga na pianinie akompaniuje Czesław Łynsza a na perkusjonaliach Beata Polak.

Obornicki koncert nosił tytuł „Roratnio i świątecznie”. W programie znalazły się utwory związane  ze Świętami Bożego Narodzenia oraz okresem poprzedzającym aczkolwiek były to pieśni nie często słyszane, pochodzące z XV, XVI i XVII wieku. Usłyszeliśmy między innymi:

  • „Rorando coeli”  kompozytor- Jan  Campanus  Vodnansky
  • „In te Domine speravi” kompozytor Josquin des Prez
  • „Patapan” kompozytor Bernard de La Monnoye

Ponadto w koncercie znalazły się kolędy powszechnie znane takie jak:

  • „Witaj gwiazdko złota” z repertuaru m.in. Ireny Santor
  • „Gdy śliczna panna” kolęda śpiewana m. in. przez Krzysztofa Krawczyka
  • „Mizerna cicha”  kolęda śpiewana przez Kasię Kowalską

Profesjonalne brzmienie chóru oraz wspaniała akustyka obornickiego   kościoła  zaowocowały niesamowitymi doznaniami.

Był to koncert przez duże K.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież