Chór z Niemiec śpiewał w Obornikach.

chor

Na zaproszenie obornickiego chóru „Con Brio”  w Obornikach gościł chór „Wendish Gospel YOJ”.  Chór pochodzi z małej miejscowości  Breselenz  w Niemczech, powstał w 2009 roku a założycielem i dyrygentem jest Angelica Erxleben. Jak sugeruje nazwa chór śpiewa głównie utwory religijne ale również pieśni pracy i inne. Chór głównie występuje a capella. Sporadycznie zespół korzysta z akompaniamentu pianina i instrumentów perkusyjnych.

W dniu 12 września goście z Niemiec w towarzystwie chóru  „Con Brio” wystąpili w kościele Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Wysublimowany repertuar oraz profesjonalne wykonanie sprawiło że piątkowy koncert zapadł na długo w pamięci zebranych w kościele.

Poprzedniego dnia 11 września chór „Wendish Gospel JOY” wystąpił  w kościele p.w. św.Wawrzyńca  w Gołanczy. Koncert ten odbył się z inicjatywy Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca, Proboszcza parafii w Gołańczy ks. Romana Lidzińskiego oraz znanego oborniczanina Pana Marka Daniela.

Oto przykład dobrej współpracy zaprzyjaźnionych: Powiatu Obornickiego i Powiatu Lüchow-Dannenberg

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież