mikroFONIA 2015 – finał

mik1

W dniach 09 i 10 kwietnia w Obornickim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów mikroFONIA 2015. W przesłuchaniach wzięły udział osoby wyróżnione w eliminacjach gminnych o których wcześniej pisaliśmy. Do konkursu przystąpiło aż 58 podmiotów wykonawczych ( wokalistów i instrumentalistów ).

Młodych adeptów muzykowania oceniali muzycy zawodowi: Konstanty Dinos, Piotr Wiza i Robert Popów grupę wokalną oraz Robert Płócienniczak, Mariusz Kozłowski i Monika Kaczor grupę instrumentalną. Jurorzy podkreślali dobre przygotowanie występujących. Wskazywano też na ciekawe interpretacje i duże możliwości młodych muzyków.

Wśród wokalistów wyróżniono: Mikołaja Stachowiaka, Kornelię Maślankę, Weronikę Skorwider, Joannę Hinz, Sarę Frankiewicz, Wiktorię Barszczak, Faustynę Zydorczak, Martę Kaniewską, Karolinę Nowaczyk, Karolinę Steinke, Oliwię Koślakowicz, Agatę Niedzielską, Magdalenę Frąszczak i Magdalenę Blachę. W grupie instrumentalistów laureatami zostali: Wiktoria Gorońska, Maria Pilarska, Karol Stachowiak, Dominika Zawiska, Jakub Bartkowiak i Jakub Koza – pianiści. Klaudia Ignas – skrzypaczka, Zuzanna Borowiak – gitarzystka basowa, Jeremiasz Baum – perkusista oraz Gabriela Borowiak grająca na.......plastykowym WIADRZE !!!

cała galeria zdjęć -->

Projekt mający na celu między innymi wyłonienie młodych talentów zwieńczył Koncert Laureatów. Gala odbyła się 11 kwietnia w sali widowiskowej O.O.K. W koncercie wzięli udział jak sama nazwa wskazuje laureaci przeglądu ( szkoda że nie wszyscy mogli ).Ponadto organizatorzy do udziału zaprosili zespoły wokalne „Deszelkos”, „Ardente” oraz „Taldeo”.

Specjalną atrakcją koncertu był recital Juli Zaryckiej, artystki na co dzień związanej z krakowską Piwnicą Pod Baranami. Wokalistce akompaniował na pianinie poznański kompozytor i pianista Piotr Wiza (jeden z jurorów przeglądu).

Całemu przedsięwzięciu patronowało i wspomogło finansowo Starostwo Powiatowe w Obornikach za co organizatorzy składają podziękowania.

mikroFONIA 2015 przeszła do historii. Mamy nadzieję że w następnym roku też będziemy mogli uczestniczyć w rywalizacji młodych artystów a organizatorom życzymy zapału i wytrwałości w organizacji kolejnej mikroFONII.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież