Leszku, oborniczanie Cię pamiętają.

czaban

Siódme spotkanie z cyklu ,, Pierdoły o Obornikach” przeszło do historii. Tematem tego spotkania była postać przedwcześnie zmarłego Lecha Czabana.  Postać nietuzinkowa, często uważana za kontrowersyjną mająca wielu wrogów ale z pewnością zdecydowanie więcej przyjaciół. Lech Czaban zapisał się trwale w pamięci oborniczan.

Spotkanie tradycyjnie prowadzone przez autora cyklu Grzegorza Jankowskiego odbyło się 27 lutego w Bibliotece Publicznej w Obornikach.

Chętnych do posłuchania i do powspominania było wielu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Pani Maria Czaban matka Lecha Czabana oraz synowie Piotr i Filip.

Wspominali między innymi Eleonora Noskiewicz, Maria Kulmińska, Mieczysław Kurzawa, Marcin Samolczyk, Tomasz Rojna, Witold Żuromski oraz prowadzący Grzegorz Jankowski. Wspomnienia dotyczyły różnych okresów z życia Lecha Czabana. Okresu nauki w szkole muzycznej, pracy zawodowej ale w pierwszym rzędzie jego działalności artystycznej. Wspomnienia często przerywane były salwami śmiechu, a wynikało to z tego że wspominany Lech Czaban był autorem setek zabawnych sytuacji.

Mimo że spotkanie trwało dwie godziny można było odnieść wrażenie że mogłoby się dopiero zacząć.

Radny Andrzej Gintrowicz przekazał istotną informacje dotyczącą wspominanej postaci. Skwer przed Obornickim Ośrodkiem Kultury decyzją radnych otrzymał miano Skweru Lecha Czabana.

Zachowajmy w pamięci osobę Lecha Czabana który mimo, a może dzięki swojej oryginalności tak wiele zrobił dla kultury naszego miasta.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież