Przejdź do głównej treści

wiCHÓRa w OOK

| T.Rojna | Kultura

IMG 8204 m

Utwory legendarnego zespołu The Beatles w sobotę 22 listopada w OOK usłyszeliśmy w wykonaniu chórów.  Usłyszeliśmy "Let it be", "Can't buy me love","All you need is love" i wiele innych.

Wystąpiły chóry: Cantilena pod dyrekcją Tomasza Wyrzykowskiego i Con Brio pod dyrekcją Marcjanny Nowak z Obornik, Canzona Absolwent prowadzony przez Adriannę Wtorkowską-Kubińską z Murowanej Gośliny. Lira kierowany przez Urszulę Grzędę z Pniew oraz sekstet instrumentów dętych Grizzly Band Mariusza Kozłowskiego.

 Koncert zorganizowano w ramach projektu ,,wiCHÓRa" finansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego Na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich a koordynowanego przez prof. Benignę Jaskólską.

Wspaniała atmosfera, wysoki poziom wykonawców oraz komplet na widowni sprawił że koncert był dobrą propozycją na listopadowy wieczór.

Przedszkolaki były gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki.
Łucja Dobrogowska pochwaliła się nowym singlem. 28 lutego odbyła się premiera "Własnej Stacji".
Film Wiesława Zielińskiego "Sobota" znalazł się w finale Grifo Festival 2025 Chiaravalle we Włoszech.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki istnieje już 80 lat.
Uczestnicy ferii zimowych w Obornickim Ośrodku Kultury wykonali serduszka. Te trafią do babć i dziadków. 
Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej im. Edmunda Korybalskiego przyciągnął do Rogozińskieco Centrum Kultury liczną publiczność.
Ostatni raz w 2024 roku spotkali się członkowie dyskusyjnych klubów książki w Obornikach.